سنسور یكبار مصرف برای كمك به افرادی كه مشكل بلع دارند

سنسور یكبار مصرف برای كمك به افرادی كه مشكل بلع دارند به گزارش مداربسته اختلال بلع یكی از اشكالات حادی است كه منجر به رجوع مكرر مبتلایان به مراكز پزشكی می شود. اما یك سنسور یكبار مصرف جدید می تواند این مشكل را كم كند.به گزارش مداربسته به نقل از نیواطلس، افرادی كه با اختلال بلع مواجهند باید به صورت مرتب به بیمارستان بروند تا تمریناتی را برای بهبود نحوه غذاخوردن خود انجام دهند. تولید یك سنسور جدید می تواند این وضعیت را تغییر دهد تا كنترل این بیماران از راه دور در منزل و بدون احتیاج به رفت و آمد امكان پذیر شود.
این سنسور ارزان قیمت كه توسط محققان آمریكایی تولید شده بر روی پوست زیر فك بیمار و درخلال چانه و گردن وی قرار می گیرد. مجموعه ای از كابل های الكتریكی در این سنسور تعبیه شده اند تا اطلاعات را از آن به صورت بی سیم برای پزشك ارسال نمایند.
حسگر مورد اشاره در زمان انجام تمرین های بلع نحوه فعالیت عضلات در رابطه با این كار را ثبت و اندازه گیری كرده و آنها را به صورت بی سیم برای یك كامپیوتر سرور ارسال می كند. دسترسی به این اطلاعات در هر زمان و مكان برای پزشك امكان دارد.
این سنسور یكبار مصرف منعطف و كش آمدنی است و بعد از حداكثر ده بار استفاده باید دور انداخته شده و از سنسور جدیدی استفاده گردد. برنامه ریزی برای تجاری سازی این محصول هم از مدتی قبل شروع شده است.

1398/09/29
19:33:20
5.0 / 5
4512
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته