ستاری:

اتكای كمتر به بودجه دولتی با ایجاد برجهای فناوری

اتكای كمتر به بودجه دولتی با ایجاد برجهای فناوری به گزارش مداربسته معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: رویان نگین سلول بنیادی است كه با ایجاد برج فناوری می تواند تحولات جدی در درآمد خود ایجاد كند.


به گزارش مداربسته به نقل از مهر، سورنا ستاری امروز در مراسم افتتاحیه برج فناوری پژوهشگاه رویان با اشاره به اینكه همیشه اتفاقات خوبی در پژوهشگاه رویان رخ می دهد، اظهار داشت: توسعه زیست بوم دانش بنیان در این منطقه از تهران به واسطه این پژوهشگاه اتفاق می افتد.

وی با اشاره به اینكه برج فناوری رویان دانشمندان زیادی همچون دكتر بهاروند دارد، اضافه كرد: زیست بوم علم و فناوری باید در این مجموعه به وجود آمده و به واسطه آن شركتهای دانش بنیان متشكل از جوانان راه اندازی شوند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: برج فناوری رویان نقطه عطفی است برای ایجاد شركتهای دانش بنیانی كه جوانان و فارغ التحصیلان مدیران آنها هستند.

وی با اشاره به اینكه طرح های پژوهشگاه رویان طرح های فوق العاده ای هستند، اظهار داشت: ما همیشه پژوهشگاه را از هر نظر حمایت كردیم و هر وقت از نظر مادی و معنوی چیزی دستمان آمده برای رویان دریغ نكرده ایم.

ستاری افزود: پژوهشگاه رویان نگینی در بحث سلول های بنیادی است كه ما باید از آن پاسداری نماییم، برای اینكه امانتی است كه كاظمی آشتیانی برای كشور بجای گذاشته است.

وی با اشاره به راه اندازی برج فناوری رویان اضافه كرد: این موجب می شود كه رویان قسمتی از درآمد خودرا به واسطه برج فناوری بدست آورد و كمتر به بودجه دولتی وابسته باشد و تحولات بنیادی را با كارهای خودش انجام دهد كه نشان دهنده تحول رویان است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره كرد: این باارزش است و ان شاءالله در رویان اتفاقات خوبی رخ دهد و محور حركت حوزه سلول بنیادی در كشور باشد.

وی در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از برج فناوری رویان اظهار داشت: هر موقع كه به پژوهشگاه رویان می آیم، كارهای جدیدی انجام داده اند. این برج در امتداد ایجاد یك اكوسیستم فناوری است كه حركت بسیار قابل توجهی بشمار می رود.

ستاری اضافه كرد: شركتهای این برج فناورانه هر كدام كه نوپا هستند تا چند ماه دیگر محصولات با ارزش افزوده بالایی به بازار می رسانند.


منبع:

1398/10/22
19:38:46
5.0 / 5
4264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته