معاون علمی رئیس جمهور خبر داد

فروش90 هزار میلیارد تومانی شركت های دانش بنیان

فروش90 هزار میلیارد تومانی شركت های دانش بنیان به گزارش مداربسته معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: سال قبل ۴۸۰۰ شركت دانش بنیان و استارت آپ، ۹۰هزار میلیارد تومان فروش داشته اند.به گزارش مداربسته به نقل از مهر، سورنا ستاری بامداد امروز در «دومین جشنواره ملی فولاد ایران» با اشاره به اینكه وارد كردن خط تولید از خارج و ماشین آلات آن احتیاج به دانشگاه ندارد و نام آن «صنعت» نیست، اظهار داشت: به این روند می توانیم «كارخانه» بگوییم كه از آن محصول خارج می شود ولی احتیاج به دانشگاه ندارد فقط چند تكنیسین می خواهد كه اگر قطعه ای خراب شد، همان را وارد و تعویض كند.
وی اضافه كرد: اگر مقرر است میان دانشگاه و صنعت ارتباط برقرار شود، باید این كارخانه جمع آوری شود و قبل از آن هم باید تفكر آنرا جمع نماییم. وقتی درباره صنعت صحبت می نماییم باید خط تولید را در داخل راه اندازی نماییم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاكید بر اینكه محصول، حاصل سرمایه گذاری بخش خصوصی در پژوهش است و از پژوهش های دولتی، محصول بیرون نمی آید، تصریح كرد: دولت فقط می تواند زیرساخت پژوهش را فراهم آورد. تا زمانی كه پول بخش خصوصی وارد پژوهش نشود، به محصول صنعتی دست نخواهیم یافت. ماهیت دولت ها این است كه سرمایه گذاری دولت در پژوهش نتیجه نمی دهد.
ستاری خاطرنشان كرد: بهترین شركت های دانش بنیان در دانشگاه ها هستند. از هیچ دانشگاهی، واكسن و دارو بیرون نمی آید بلكه شركت ها آنرا می سازند. دانشگاه فقط محلی برای انجام پژوهش ها و تولید دانش است ضمن اینكه دانشگاه های ما هم به این نتیجه رسیده اند كه با پول دولت، سقف آرزوهایشان محدود است مثل ما كارمندان دولت كه سقف آرزوهایمان كوتاه است و باید درآمد خویش را از محل پژوهش به دست بیاوریم؛ سرمایه گذاری را هم باید بخش خصوصی انجام دهد نه دولت.
وی با تاكید بر اینكه ۴۸۰۰ شركت دانش بنیان داریم كه سال قبل ۹۰ هزار میلیارد تومان فروش داشتند، اظهار داشت: ۱۱۰ سال فروش نفت در كشور به ما یاد داد كه همه چیز حتی دانش و تكنولوژی هم خریدنی است درحالی كه این اشتباه بزرگی است چون تكنولوژی یاد گرفتنی است. با پول مُفت و بچه پولداری فروش نفت، بنزسوار شده ایم؛ دیگر نمی توان به این روند ادامه داد اما دیر به این نتیجه رسیده ایم چون كه ۶۰۰۰ سال فرهنگ كارآفرینی را از بین برده ایم.
ستاری با اشاره به تحریم های صنعت فولاد اظهار داشت: برای خود من هم مایه شرمندگی است كه به علت قطعاتی مانند كُك یا كُك سوزنی تحریم می شویم؛ این نشان داده است در جاهایی ضعف داشته ایم بنابراین است كه سیستم وارداتی فعالی داریم ولی ساختار صادراتی ضعیفی بوجود آمده است.
به گفته معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، هم اكنون توانسته ایم تمام كاتالیست های صنعت نفت و گاز را در داخل تولید نماییم.

1398/10/23
14:26:18
5.0 / 5
4471
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته