داده های شبكه برق كشور با محصول بومی پردازش می شود

داده های شبكه برق كشور با محصول بومی پردازش می شود به گزارش مداربسته یك شركت دانش بنیان ایرانی موفق شد كه داده های برق كشور را با محصولی كه تولید كرده، پردازش كند.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جمع آوری و پردازش اطلاعات یكی از اركان توسعه و بهینه سازی سیستم ها، خطوط انتقال نیرو، توزیع و مصرف برق، گاز و آب است.
یك شركت دانش بنیان توانسته با به كارگیری توان و دانش بومی دستگاه های اندازه گیری و ثبت اطلاعات جریان الكتریكی را طراحی و تولید نماید.
مهدی موسوی مدیرعامل این شركت دانش بنیان درباره فعالیت این شركت اظهار داشت: سیستم های جمع آوری اطلاعات شبكه برق این شركت در مدلهای مختلف با قابلیت های متفاوت در طول سال های گذشته در خیلی از نقاط كشور نصب شده است.
این فعال فناور درباره دستگاه »Power Analyzer مدل W۱۰۲۰» اظهار داشت: W۱۰۲۰ یك پاورآنالایزر پرقدرت است كه توانایی اندازه گیری و ثبت پارامترهای الكتریكی كلید اصلی(Circuit Breaker) و۴ فیدر(Feeder) متصل را دارد كه همراه با ماژول های W۱۰۲۴امكان توسعه تا ۱۶ فیدر فراهم می شود. علاوه بر پارامترهای ولتاژ، جریان، جریان نول، ضریب قدرت، توان های اكتیو، راكتیو و ظاهری برای كلید اصلی و همه فیدرها، هارمونیك های ۲ تا ۱۶ ام ولتاژ و جریان، جریان نول و THDولتاژ و جریان برای كلید اصلی اندازه گیری و ثبت می شوند.
وی افزود: همینطور علاوه بر ثبت دمای محیط، ثبت دمای ترانس برای نظارت بر تأثیر بارهای هارمونیكی از امكانات این سیستم است. تمامی ركوردها در حافظه داخلی ذخیره شده و به سامانه اینترنتی نگهداری اطلاعات منتقل می شوند. با استفاده از پارامترهای اندازه گیری شده و به كمك سامانه ارسال و ثبت اطلاعات از راه شبكه دیتای اپراتورهای همراه، امكان بارگیری آنلاین پست و مانیتورینگ داده ها برای محاسبات كاهش تلفات، بالانس بار، پروفایل بار، خازن گذاری و... مهیا می شود.
مدیرعامل شركت دانش بنیان بیان نمود: در دسته Power Analyzer، مدلهای مختلفی طراحی و تولید می شود كه هر كدام عملكرد و كاربرد خاص خویش را دارد.
وی به دیگر محصول تولید شده این شركت به نام FTU اشاره نمود و اظهار داشت: مدلW۶۰۱ یك سیستم میكروكامپیوتری كنترل كلید است كه عملكرد sectionlizer را دارد و می تواند به كلیدهای اتومات هوایی در شبكه ولتاژ وصل شود.
این فعال فناور افزود: این دستگاه با استفاده از حسگرهای نصب شده در كلید، ضمن اندازه گیری پارامترهای ولتاژ و جریان و پارامترهای الكتریكی، می تواند عملكردهای مختلف مانند نشان دهنده خطا و sectionlizer اتومات را پشتیبانی كند.
موسوی اضافه كرد: W۶۰۱ شامل یك سیستم اضافی برای تغذیه در مواقع قطع برق برای عملكرد كلید، سیستم، مودم و دستگاه های اضافی است. همینطور دارای یك پنل برای تنظیمات دستگاه، نمایش مقادیر و وضعیت ها و صفحه كلید و ماژول ارتباط با مركز است.
مدیرعامل شركت دانش بنیان درباره صادرات محصولات این شركت هم اظهار داشت: از سال ۹۲ تا سال ۹۵ صادرات صورت می گرفت كه پس از آن زمان به علت شرایط اتفاق افتاده صادرات شركت هم متوقف گردید. نمونه مشابه محصولات این شركت با تغییرات در بعضی پارامترها از دیگر كشورهای دیگر وارد می شود كه عموما ساخت كشورهای اروپایی است.

1398/11/08
09:23:38
5.0 / 5
4371
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته