اولین همایش ملی خودرو های آینده

اولین همایش ملی خودرو های آینده مداربسته: خودرو های آینده عنوان همایشی است كه برای اولین بار برگزار می گردد تا توانمندی شركت های دانش بنیان برای بومی سازی این حوزه نمایش داده شود.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری، همایش ملی خودرو های آینده با همكاری ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان های مدیریت صنعتی ایران در مركز همایش های مدیریت صنعتی انجام می شود.
شناسایی و شبكه سازی شركت های دانش بنیان توانمند در حوزه خودرو های برقی، ارائه نیازها و گلوگاه های صنایع خودروسازی بزرگ كشور در برقی سازی خودرو ها و ارائه توانمندی شركت های دانش بنیان داخلی در بومی سازی فناوری های كلیدی اهدافی است كه با برگزاری این همایش دنبال می شود.
برگزاری استارتاپ ویكند برقی شو با حضور تیم هایی از دانشجویان نخبه كشور نیز همزمان با این رویداد رخ می دهد تا توانمندی های دانشجویان در این عرصه نیز نمایش داده شود.
كاهش آلودگی هوا در كشور با طراحی و ساخت خودرو های برقی و تامین انرژی این خودرو ها به وسیله ایستگاه های شارژ در كشور مورد توجه و پیگیری است. همین طور از آنجائیكه بخش حمل و نقل سهم چشمگیری در میزان مصرف سوخت و انتشار آلاینده های هوا در كشور دارد پس برقی سازی خودرو ها گام مهمی برای كاهش آلودگی است.
در برگزاری این همایش ۴ محور مورد بحث قرار می گیرد. راهكارهای كاهش و بهینه سازی مصرف سوخت به روش بهره گیری از پیشرانه های برقی، توسعه ایستگاه های شارژ برقی و زیرساخت های لازم برای ایجاد آن، تدوین استانداردهای متناسب با خودرو ها و وسایل نقلیه برقی متناسب با شرایط جغرافیایی ایران، رفع موانع قانونی و همكاری دستگاه های اجرائی مختلف برای توسعه وسایل نقلیه برقی، بومی سازی قطعات وزیرسیستم های خودروی برقی این محورها هستند.
ستاد توسعه فناوری های حوزه فضائی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری با مشاركت و تكیه بر دانش فنی، نیروی انسانی متخصص و زیرساخت های موجود شركت های دانش بنیان در صدد است تا یك راهبرد پیشنهادی در سطح كشور طی برگزاری این همایش تهیه و به مراجع ذی صلاح عرضه نماید.
توسعه تولید و استفاده از خودرو های برقی به فرهنگ سازی، توانمندسازی شركت های دان بنیان و توسعه زیرساخت های در رابطه با این حوزه نیاز دارد كه برگزاری این رویداد می تواند قرار گرفتن در راه را تسهیل كند.
با توجه به نیازهای كشور و ظهور تكنولوژی های جدید در صنایع مختلف این ستاد سیاست های جدیدی را برای حمایت، رشد و بالندگی این فناوری های نوآورانه در پیش گرفته است و بر همین مبنا اولین همایش ملی خودرو های آینده را برگزار می نماید.
در این رویداد كلیه محصولاتی كه در مجموعه خودروسازی كشور و شركت های دانش بنیان به صورت برقی تولید شده اند شامل اتوبوس، خودرو سواری، موتورسیكلت، ایستگاه های شارژ و قطعات وزیرسیستم ها خودروی برقی در نمایشگاه جنبی در معرض دید بازدیدكنندگان قرار می گیرد.


منبع:

1398/11/10
23:49:09
5.0 / 5
4432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته