شارژر بدون سیمی كه تنها از امواج رادیویی برای شارژ گوشی استفاده می نماید

شارژر بدون سیمی كه تنها از امواج رادیویی برای شارژ گوشی استفاده می نماید به گزارش مداربسته انتقال برق به صورت وایرلس و بدون سیم، بدون هرگونه وسیله اضافی برای شارژ كردن، برای ده ها سال بحث بسیار مهم و با ارزش برای صنعت تكنولوژی به شمار می رفته است.تازگی در یك استارتاپ ادعا شد كه می توان این سیستم را به صورتی ارزان، كارآمد و كوچك به بازار ارائه نمود. این شركت با نام گورو، شارژر را كه از امواج رادیویی با فركانس بالا برای انتقال الكتریسیته استفاده می نماید (به خصوص در ابعاد میلی متری) عرضه كرده است.
این شركت مقرر است تا در هفته آینده از سه نمونه اولیه آن رونمایی كند كه شامل یك سیستم شارژر میزی است و می تواند حدودا هر وسیله الكترونیكی را كه در فاصله چند متری آن قرار دارد شارژ كند. مدل دیگر آن شامل شارژری در مقیاس یك اتاق است و اندازه یك سقف است و می تواند محدوده بیشتری را پوشش دهد و نمونه آخر آن كه مانند یك ربات بوده و هنگام جا به جایی می تواند انواع وسایل برقی كوچك و بزرگ را شارژ كند.

به گفته Florian Bohn، گورو دو برتری با سایر شركت ها و تكنولوژی ها دارد. استفاده از موج میلیمتری كه امواج رادیویی با فركانس بسیار بالا هستند كه كارایی بالایی دارند. شارژر می تواند دستگاه را شناسایی و امواج رادیویی را برای شارژ آن بفرستد.
اما ابتكار اصلی كه گورو را در این حوزه پیشگام كرده استفاده از تكنولوژی به نام Smart RF Lensing است كه به گورو اجازه می دهد تا همزمان چندین پرتو انرژی را ارسال نماید. دیدگاه این كمپانی جهانی بدون استفاده از شارژر و دردسرهای مربوط به آن است، دنیایی كه دیگر نگرانی تمام شدن باتری در آن وجود نداشته باشد و در هر زمان و مكانی بتوان دستگاه های برقی شارژ كرد.
theverge.com 2121


منبع:

1398/11/15
23:46:49
5.0 / 5
4455
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته