دستگاه تزریق درون سلولی درمان ناباروری بومی سازی شد

دستگاه تزریق درون سلولی درمان ناباروری بومی سازی شد به گزارش مداربسته دستگاه تزریق درون سلولی درمان ناباروری توسط محققان كشور بومی سازی شد.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دستگاه تزریق درون سلولی درمان ناباروری كه در انحصار چند كشور محدود بود، در شرایط تحریم با حمایت صندوق سرمایه گذاری ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط متخصصان داخلی بومی سازی شد.
آمارها نشان داده است كه ناباروری در ایران عدد قابل توجهی دارد و یك پنجم مردم با این بیماری درگیر هستند. با عنایت به این كه متخصصان در شرایط تحریم، نمی توانند برای خرید این دستگاه اقدام نمایند از همین رو تحریم ها بار دیگر فرصت ساز شدند و با كمك متخصصان داخلی، یكی از مهم ترین تجهیزات درمان ناباروری در كشور تولید شد.
«دستگاه میكرومانیپولاتور» یكی از مهم ترین تجهیزات درمان ناباروری كه در انحصار سه كشور آلمان، ژاپن و آمریكا است با تلاش متخصصان داخلی و با حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در داخل كشور طراحی و تولید شد.
میكرومانیپولاتور یكی از مهمترین تجهیزات درمان ناباروری است كه با كمك «آی سی اس آی»، عمل لقاح مصنوعی را انجام می دهد. این دستگاه با كمك یك تیم مجرب پزشكی متشكل از دانش آموختگان دانشگاه های داخلی طراحی و تولید شد و هم اكنون در بخش درمان ناباروری برای تزریق اسپرم در سیتوپلاسم تخمك استفاده می شود.
این دستگاه، ناباروری با فاكتور مردانه را درمان می كند و بعد از یك دوره پژوهش و تحقیق ۳ ساله در كشور تولید شده است. یك تیم متخصص در طول سال عملكرد این دستگاه را پشتیبانی می كنند.

1398/11/22
17:27:16
5.0 / 5
4346
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته