سموم كشاورزی ایرانی صادر می شود

سموم كشاورزی ایرانی صادر می شود به گزارش مداربسته یك شركت دانش بنیان ایرانی با تاكید بر دانش و فناوری بومی موفق به تولید و صادرات چند گونه از سموم كشاورزی و حشره كش ها شده است.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، واردات انواع سموم كشاورزی و حشره كش ها به كشور سالانه چندین میلیون دلار ارز از كشور خارج می كند. از سویی تولید سم هایی كه ضرری برای انسان و دام نداشته باشد فناوری بالایی را می طلبد.
احد قبادی مدیرعامل شركت دانش بنیان تولید كننده سموم درباره محصولات دانش بنیان این شركت اظهار داشت: سم كلریدازون علف كش تخصصی مزارع چغندر قند و سم پیری پروكسی فن در این شركت تولید می شود.
این فعال فناور درباره محصول «پیری پروكسی» اظهار داشت: پیری پروكسی حشره كش هورمونی است كه با اختلال در توازن هورمونی جوانی حشرات مضر از دگردیسی و تكامل آنها جلوگیری و حشرات ماده را عقیم می كند كه در نتیجه سبب نابودی حشره و تخم ها و جنین می شود.
وی افزود: از این سم برای مبارزه بالشتك ها، شپشك ها، سپردارها و پسیل مركبات و هم عسلك پنبه استفاده می شود و برای انسان و زنبور عسل و دام كاملاً بی خطر است.
قبادی اضافه كرد: علاوه بر محصول ذكر شده حشره كش سایپرمترین، سم كلرپریفوس، سم دیازینون، سم دلتامترین، كنه كش پروپارژیت و تعدادی دیگر از این دسته محصولات در این شركت تولید می شود.
مدیرعامل شركت دانش بنیان به اشتغال زایی بوجود آمده اشاره نمود و اظهار داشت: در این شركت به صورت مستقیم برای ۴۰ نفر شغل بوجود آمده است.
این فعال فناور درباره صادرات محصولات هم اظهار داشت: محصولات این شركت چند سالی است كه به صورت مداوم به كشور تركیه صادر می شود و تنها امسال حدود ۵۰۰ هزار دلار ارز آوری برای كشور داشته است.
وی اظهار داشت: برای تولید محصولات احتیاج به مواد اولیه وجود دارد كه عموماً از راه واردات تأمین می شود كه عمدتاً ساخت كشور چین است.
قبادی به واردات محصولات مشابه به كشور و همینطور اختلاف قیمت ها اشاره و بیان نمود: همچنان نمونه مشابه محصولات تولیدی به كشور وارد می شود كه عمدتاً ساخت كشورهای آلمان، ژاپن و چین است كه در محصول كلریدازون قیمت نهایی این شركت حدود ۳۰ درصد ارزان تر از نوع خارجی است.

1398/11/26
15:29:21
5.0 / 5
4410
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته