معاون وزیر صمت:

میزان تولید و ذخایر مواد ضدعفونی كننده و الكل در كشور كافی است

میزان تولید و ذخایر مواد ضدعفونی كننده و الكل در كشور كافی است به گزارش مداربسته معاون وزیر صمت اظهار داشت: میزان تولید و ذخایر الكل، ژل و مواد ضد عفونی كننده در كشور به حد كافی و جوابگوی نیازهاست و برای تأمین ماسك با واردات مشكل را حل می نماییم.


عباس تابش در مسافرت به قزوین از چند واحد تولید الكل، مواد و ژل های ضد عفونی كننده در شهر صنعتی البرز بازدید كرد و برای افزایش خط تولید و تأمین نیازهای داخلی تاكید نمود. عباس تابش در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت تولید كالاهای بهداشتی و ضد عفونی كننده تصریح كرد: به هر حال بعد از ورود ویروس كرونا به كشور تمامی اقدامات لازم برای پیشگیری و تأمین نیازها انجام شده تا از صدمه ها كم نماییم.
معاون وزیر و مدیرعامل سازمان پشتیبانی از مصرف كندگان و تولید كنندگان كشور خاطرنشان كرد: وزارت صمت كاملاً بر مبنای سیاست های كشوری و ستاد فرماندهی كرونا حركت می كند و مطابق ابلاغی كه به وزارت شده مبحث تأمین اقلام بهداشتی و ضد عفونی و عرضه در شبكه توزیع را كه توسط وزارت بهداشت تعریف می شود بر عهده دارد. تابش خاطرنشان كرد: در تمام واحدهای تولیدی الكل، ماسك، مواد شوینده، ضد عفونی كننده و دستكش یكبار مصرف بازرسین ما مستقر شده اند و به صورت تمام وقت وظیفه داریم از راه وزارت بهداشت و قرارگاه كرونا و سازمان غذا و دارو اجازه خروج را به واحدهای تولیدی بدهند تا كالاها تحویل شبكه پخش شود و در حداقل زمان ممكن به دست مصرف كننده برسد.تولید كارخانه ها سه شیفت شده است / ‬ماسك وارد می شودوی اظهار داشت: در بزدید از واحدهای تولیدی در استان های البرز و تهران و قزوین خوشبختانه با درك شرایط موجود بیشتر واحدها به سمت تولید سه شیفت رفته اند تا نیازها تأمین شود.
تابش خاطرنشان كرد: چون در تولید ماسك كمبود داریم بنابراین برای واردات این محصول اقدام شده و هماهنگ كرده ایم تا بسرعت وارد چرخه توزیع شود. معاون وزیر صمت خاطرنشان كرد: البته برخی مواقع هم شاهد بودیم كه كالاهایی دپو شده كه به علت صدور دیرهنگام حواله از جانب وزارت بهداشت بوده كه در این حوزه هماهنگی لازم صورت گرفته تا سریعاً حتی در واحدهای كوچك این تولیدات به سطح بازار برسد و مردم از این كالاها كه با سختی تهیه می شود استفاده كنند. تابش این دوران را گذرا دانست و تصریح كرد: از همه مردم درخواست می نماییم برای پیشگیری از التهاب جامعه فقط به اخبار رسمی توجه نمایند و به چشم خود بیشتر از شبكه مجازی
اعتماد داشته باشند و پیشگیری را بر معالجه اولویت دهند و مراقب باشند تا همدیگر را آلوده نكنند. وی افزود: در شرایطی كه شبكه بهداشت و درمان كشور تلاش می كند از بحران عبور نماییم و استرس را كم كند نباید با رفتارهای غلط به نگرانی بیشتر در جامعه دامن بزنیم و خدمات انجام شده را زیر سوال ببریم.
تجهیز خطوط تولید برای افزایش محصولمدیرعامل سازمان پشتیبانی از مصرف كنندگان و تولیدكنندگان بیان نمود: در كشور به لحاظ تولید و ذخایر مواد ضد عفونی كننده و شوینده و الكل هیچ مشكلی نداریم اما در بخش ماسك نیازمند واردات هستیم البته هماهنگی های لازم انجام شده و در حدی كه بازرگانان بتوانند وارد كنند مجوز صادر می شود و خرید تضمینی را متعهد شده ایم و قیمت را وزارت صمت اعلام می كند و سود وارد كننده هم محاسبه می شود بنابراین اعلام می نماییم هر كسی بعنوان تاجر و تاجر امكان واردات دارد اقدام نماید و ما مجوز می دهیم.
وی از تجهیز خطوط تولید برای افزایش میزان تولیدات و تغییر خط اطلاع داد و اظهارداشت: این كار بدون انتقال ارز انجام می شود و به سرعت مجوز می دهیم تا نیازها تأمین شود.

1398/12/14
13:54:10
5.0 / 5
3653
تگهای خبر: تولید , خدمات , مواد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته