تولید الكتریسیته از باران!

تولید الكتریسیته از باران! به گزارش مداربسته ابداع روشی جدید برای تولید جریان الكتریكی از قطرات باران كه می توان 100 لامپ LED را روشن كند.بهره برداری از چرخه آب و تولید برق از روزهای بارانی، می تواند یكی از راه های رشد مصرف انرژی تجدید پذیر باشد. تابحال دانشمندان نتوانسته اند از قطرات آب برای تولید مقدار قابل توجهی انرژی استفاده كنند اما ممكنست دراین زمینه پیشرفت هایی صورت گرفته باشد.
در حالی كه هنوز نتوانسته ایم چترهایی را بسازیم كه دو برابر ژنراتورها نیرو تولید می كنند، اما آخرین دستاورد دانشمندان نشان میدهد می توان از قطرات باران در مقیاس قابل قبول و مقرون به صرفه نیرو تولید كرد. در این دستاورد هر قطره باران می تواند انرژی كافی برای روشن شدن 100 لامپ LED را به وجود آورد.
مهندس پزشكی Wang Zuankai از دانشگاه هنگ كنگ می گوید: تحقیقات ما نشان میدهد كه قطره 100 میكرولیتری آب كه از ارتفاع 15 سانتی متری رها می شود، می تواند جریانی بیش از 140 ولت تولید نماید كه برای روشن شدن 100 لامپ LED كوچك كافی است.
دانشمندان سالیان سال است كه به دنبال تولید چنین انرژی از قطرات آب هستند اما فیزیك تبدیل انرژی قطرات باران به جریان الكتریكی سخت تر از آن چیزی است كه تصور می شود.

یكی از پیشرفت هایی كه این تیم در تولید برق بر پایه قطرات (DEG) ایجاده كرده، استفاده از فیلم و صفحات پلی تترا فلئورو اتیلن (تفلون) بود كه قادر می باشد با برخورد مداوم قطرات باران یك سطح حامله را ایجاد كند تا به تدریج به اشباع مناسبی برسد.
تیم دریافت با برخورد قطرات با این صفحه و پخش شدن آن، قطرات می توانند مانند یك پل عمل كنند كه دو الكترود را به یكدیگر متصل می كند (الكترودهای آلومینیم و قلع اكسید ایندیوم كه با تفلون پوشیده شده است). قطرات مانند مقاومت و پوشش سطحی بعنوان خازن عمل می كند. پژوهشگران می گویند این پروسه می تواند در هر مكانی كه آب به یك سطح جامد برخورد می كند مانند پوسته قایق، درون بطری آب یا بالای چتر اعمال شود. با این وجود پژوهشگران امیدوارند تا بتوانند در 5 سال آینده نخستین نمونه از این سیستم را به وجود آورند.
sciencealert.com 2121


1398/12/19
23:28:39
5.0 / 5
3519
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته