ناسا برای طراحی ربات حفاری ماه درخواست كمك كرد

ناسا برای طراحی ربات حفاری ماه درخواست كمك كرد مداربسته: اگر شما مهندس یا طراحی هستید كه می توانید به ساخت رباتی به منظور حفاری در عمق كره ماه كمك كنید، شانس خویش را جهت شركت در یك چالش ناسا آزمایش كنید.به گزارش مداربسته به نقل از دیجیتال ترندز، ناسا رباتی را برای حفاری در ماه و نمونه برداری از عمق آن آماده خواهدنمود و برای ارتقای كیفیت آن خواهان همكاری و كمك هر فردی شده كه دراین زمینه تخصص دارد.
این ربات در دست طراحی RASSOR نام دارد و ناسا برای تكمیل قسمتی از آن به نام ظرف سطلی خواهان كمك شده است. مقرر است این بخش به جمع آوری و ذخیره سازی نمونه های خاك و سنگ ماه به شكلی ایمن اختصاص پیدا كند. ظرف مذكور باید مجهز به سیلندرهایی بمنظور حفظ ایمنی آن باشند.
ناسا هنوز موفق نشده این سطل را به شكلی طراحی كند كه بعد از پرشدن از سنگ و خاك خیلی سنگین نشود. همین طور باید برای توزیع متوازن مواد داخل این سطل در هر شرایطی روشی تازه ابداع شود تا از فشار بیش از اندازه به ربات جلوگیری شود. بی نتیجه ماندن كوشش های ناسا در نهایت سبب شده تا این سازمان دست همكاری به سمت متخصصان خارج از خود دراز كند. ناسا پس از دریافت طرح های مختلف، به پنج طرح برتر در مجموع جایزه ای ۷۰۰۰ دلاری اهدا می كند.

1399/01/06
12:54:21
5.0 / 5
3278
تگهای خبر: دیجیتال , ربات , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته