بهبود كیفیت برخی قطعات خودرو در كشور با فناوری نانو

بهبود كیفیت برخی قطعات خودرو در كشور با فناوری نانو مداربسته: یكی از شركتهای تولید كننده قطعات خودرو در كشور از فناوری نانو در امتداد كیفیت محصولات نهایی خود بهره برده است.به گزارش مداربسته به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یکی از شرکت های فعال در حوزه قطعه سازی که هم اکنون چهار محصول نانو را در فهرست محصولات خود دارد از فناوری نانو برای کیفیت محصولات خود بهره برده است.
محمد نورمحمدی، مدیر بخش تحقیق و توسعه این شرکت اظهار داشت: یکی از دغدغه های این شرکت، ارتقای کیفیت محصولات بوده و از طرفی طی سال های گذشته بازخوردهایی از طرف مشتریان (خودروسازها) برای ارتقأ کیفیت برخی محصولات وجود داشت. بدین جهت مبادرت به استفاده از فناوری نانو در چهار محصول کردیم که این کار سبب ارتقأ کیفی محصولات شد.
نورمحمدی اظهار داشت: در محصولاتی که روی بدنه خودرو پمپاژ می شود هر قدر خواص رئولوژی یکنواخت تر باشد کیفیت محصول نهایی بهبود می یابد که ما با افزودن نانوذرات به درزگیرها موفق به بهبود خواص رئولوژی این محصولات شدیم. استفاده از نانوذرات سبب یکنواخت تر شدن خواص محصول نیز می شود بطوریکه افزودن نانوذرات در محصولات ما باعث شده تا در طول عمر محصول و تا قبل از تاریخ انقضأ، محصول خواص یکنواختی را ارائه می دهد.
مدیر تحقیق و توسعه شرکت درباره دامنه استفاده از این محصولات نانو در صنعت خودروسازی اظهار داشت: شرکت های خودروساز داخلی همچون مشتریان این محصولات نانو هستند.
وی افزود: بررسی ها نشان میدهد که چسب تقویت کننده بدنه با جریان پذیری بهبود یافته، بهبود قابل توجهی در آزمون های چسبندگی و جریان پذیری حرارتی از خود نشان میدهد. به شکلی که با افزودن نانومواد نه فقط استواری چسبندگی به بیش از دو برابر افزایش می یابد بلکه میزان شره در دو جهت افقی و عمودی به صفر می رسد. این دو خاصیت شرایط ایده آلی را برای مصرف و ماندگاری این محصول ایجاد می کنند؛ به شکلی که با اطمینان بالایی می توان اظهار داشت که قطعه بعد از اعمال در محل هدف ثابت مانده و قسمت های ضعیف را می تواند به خوبی تقویت کند.
به گفته وی، درزگیر بدنه رابری با رئولوژی اصلاح شده، طوری طراحی شده تا بعد از پخت حالت الاستیک، انعطاف پذیری بالا و مقاومت حرارتی مناسب و همین طور قدرت بالایی در میرایی ارتعاش داشته باشد. همچنین، این محصول چسبندگی بسیار خوبی به سطوح فلزی چرب و گالوانیزه دارد.
وی افزود: عایق بیوتیل صداگیر بدنه دارای خاصیت های جالب توجهی نظیر مقاومت بالا به رطوبت، مقاومت بالا به خوردگی، چسبندگی بالا به سطوح مختلف، مقاومت حرارتی بالا، قابلیت اعمال آسان، وزن مناسب، عاری بودن از سرب، قیر و سایر مواد آلاینده، انعطاف پذیری بالا و قابلیت تولید در ابعاد و اشکال مختلف است.


منبع:

1399/02/28
14:44:58
5.0 / 5
2728
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته