توسط یك صندوق پژوهش و فناوری محقق شد؛

اعطای بیشتر از ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به فناوران خراسان رضوی

اعطای بیشتر از ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به فناوران خراسان رضوی به گزارش مداربسته مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی اظهار داشت: این صندوق در سال۹۸ بیشتر از ۴۰۰میلیارد ریال تسهیلات به فناوران اعطا كرده است.


به گزارش مداربسته به نقل از دبیرخانه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری، دکتر حمیده رضوی اظهار داشت: صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی در سال ۹۸ تعداد ۳۲۶ مورد تسهیلات (شامل وام و مشارکت مدنی) به ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال در اختیار شرکت های متقاضی قرار داده است. وی ادامه داد: برپایه آمارها حوزه وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی از نظر مبلغ و حوزه فناوری اطلاعات، ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری از نظر تعداد، بیشترین سهم تسهیلات را به خود اختصاص داده اند. مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی تصریح کرد: پارسال مجموعا ۳۳۳ مورد درخواست تسهیلات از راه سامانه صندوق دریافت شد که ۳۲۹ مورد آن (شامل وام، مشارکت مدنی و مشارکت حقوقی) به مرحله پرداخت رسید و از مجموع درخواست های دریافتی تنها ۴ مورد آن رد شد که دلیل آن عدم احراز صلاحیت فنی و تخصصی متقاضیان بود. رضوی عنوان کرد: پارسال از جانب این صندوق ۳ مورد سرمایه گذاری (مشارکت حقوقی) به مبلغ ۱۲۵۰۰ میلیون ریال به صورت مستقیم صورت گرفته است. سرمایه گذاری در پروژه های ریسک پذیر مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی افزود: همینطور صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی پارسال مبلغ ۳ میلیارد ریال از راه قرارداد با شتابدهنده ها برای سرمایه گذاری در استارتاپ ها و ۱۰ میلیارد ریال در پروژه ۱۰۰ استارتاپ سرمایه گذاری خطرپذیر انجام داده است.
رضوی با اشاره به اینکه شرایط مشتریان حقیقی و حقوقی درآئین نامه های صندوق تعیین شده و به صورت منظم مورد بازبینی قرار می گیرد، تصریح کرد: این صندوق ۲۴۸ شخص حقیقی و حقوقی را مورد حمایت قرار داده است. فعالیت در جهت رفع نیازهای استان رضوی تصریح کرد: صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی در جهت توسعه خدمات خود، با شرکت در جلسات معرفی در شهرستان های مختلف استان همچون سبزوار و کاشمر نسبت به جمع آوی طرح ها و پرداخت برخی از آن اقدام نموده است. وی تصریح کرد: این حمایت ها اغلب به صورت طرح های کوچک با مبالغ زیر ۴۰۰ میلیون ریال انجام شده که با عنایت به رویه های صندوق در مدت کمتر از یک هفته قابل پرداخت می باشد. رضوی اضافه کرد: این صندوق در جهت حرکت به سمت کمک به رفع نیازهای استان جلسات متنوعی با نهادهای استانی همچون معاونت اقتصادی استانداری، پارک علم و فناوری و دانشگاه فردوسی مشهد که بازیگران اصلی زیست بوم در شرق کشور هستند برگزار کرده است. وی افزود: در این راستا تفاهم نامه هایی با شهرداری مشهد، شرکت گاز، صندوق توسعه تکنولوژی دفاعی و.. منعقد کرده است. مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی اظهار داشت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا در اسفندماه سال ۹۸ صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی مبادرت به عرضه تسهیلات به شرکت های فعال در عرصه تولید ماسک و مواد ضد عفونی کننده کرد تا در راه کاهش اثرات این بیماری بر جامعه نقش تأثیر گذاری داشته باشد. رضوی تصریح کرد: این صندوق تعداد ۶ فقره تسهیلات جعاله به مبلغ ۸۰ میلیارد ریال به شرکت های متقاضی فعال در عرصه تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده ارائه نمود. مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی با تاکید بر توجه به قانونمداری و شفافیت اضافه کرد: بررسی شرایط متقاضیان بر مبنای فرآیندهای ارزیابی و نظارت مصوب صندوق و آیین نامه های مرتبط انجام می گیرد. رضوی تصریح کرد: همینطور این صندوق از نظر مستندسازی فرآیندها و تنظیم مقررات داخلی به لطف توجه و مراقبت اکید هیات مدیره خود، پیشتاز است و برخی دیگر از صندوق ها برای دریافت این مستندات به صندوق خراسان مراجعه نموده اند. وی عنوان کرد: صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی برپایه سیاست های کلان می کوشد تا با معرفی خود در سطح استان و کشور با عرضه خدمات متناسب با نیاز متقاضیان حرکت نماید. صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی تصریح کرد: چابکی در تنظیم مقررات داخلی همچون تنوع در سبد خدمات، میزان کارمزد و شرایط تسهیلات، دریافت تضامین متناسب و متنوع همچون برنامه های صندوق است که با دقت پیگیری می شود. رضوی تصریح کرد: توسعه سامانه اطلاعاتی صندوق که بر مبنای نیازهای داخلی کدنویسی شده و در طول ۱۰ سال تکمیل شده است هم همچون برنامه های صندوق است.

1399/03/07
20:02:27
5.0 / 5
2478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته