بذرهای هیبریدی با خواص ویژه تولید شد

بذرهای هیبریدی با خواص ویژه تولید شد مداربسته: متخصصان كشور موفق به تولید بذر هیبرید با خواص ویژه شدند. این محصول دانش بنیان با عملكرد خود مقاومت در مقابل بیماری ها و آفات را بیشتر می كند.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی، مریم گل آبای مدیر عامل شرکت دانش بنیانی با اعلان اینکه هدف اصلی این مجموعه را تولید بذر هیبرید با عملکرد بالا، کیفیت مطلوب، مقاوم به بیماری ها و آفات و سازگاری با شرایط آب و هوایی ایران دانست و اظهار داشت: در این مجموعه که متشکل از اعضای هیات علمی و متخصصان اصلاح نباتات، بیوتکنولوژی، بیماری های گیاهی، زراعت و غیره است، ایجاد خط های مناسب برای ایجاد هیبرید از روش های اصلاح کلاسیک و دابل هاپلوئیدی استفاده می شود.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: ما در شرکت با تاکید بر دانش بومی و اعتماد به متخصصان ایرانی توانستیم به حوزه تولید بذر هیبرید (F۱) صیفی جات مهم ورود نماییم. میزان گردش مالی واردات بذر هیبرید صیفی جات به ده ها میلیارد دلار در سال می رسد که در صورت تحقق اهداف چند ساله شرکت نگین بذر دانش موجب جلوگیری از خروج این مقدار ارز از کشور می شود.
وی افزود: محصول اصلی این شرکت، تولید بذر هیبرید صیفی جات است که هم اکنون تولید تجاری بذور خیار انجام شده است و بذر سایر محصولات مانند گوجه و فلفل هم به زودی تجاری سازی خواهد شد.
گل آبادی افزود: تابحال موفق شده ایم ۶ رقم هیبرید کاملا ایرانی خیار گلخانه ای و همین طور ۳ رقم هیبرید گوجه فرنگی گلخانه ای را ثبت نماییم. علاوه بر این محصولات دیگری هم در حال ارزیابی های نهایی برای معرفی به بازار و تجاری سازی است. با تولید بذر هیبرید توسط این شرکت دانش بنیان که تابحال از خارج وارد می شد و در حال وارد شدن است تا حدود زیادی از خروج ارز جلوگیری شده است.
به گفته این فعال دانش بنیانی، برخی محصولات این شرکت به صورت غیرمستقیم به کشورهای همسایه صادر می شود و توسعه این صادرات یکی از اهداف بلندمدت شرکت است.


منبع:

1399/04/03
16:15:26
5.0 / 5
2376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته