رئیسی:

عزاداری ها تحت تدابیر بهداشتی اجرا شود

عزاداری ها تحت تدابیر بهداشتی اجرا شود به گزارش مداربسته معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینكه مراسم های عزاداری باید تحت پروتكل های بهداشتی برگزار شود، اظهار داشت: مخالف برگزاری مراسم در محیطهای سربسته هستیم.


به گزارش مداربسته به نقل از مهر، علیرضا رئیسی در حاشیه جلسه کمیته مشورتی مبارزه با بیماری کرونا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باتوجه به تبعات و پیچیدگی هایی که ویروس کرونا دارد بطور قطع اگر شرایط و پروتکل های بهداشتی رعایت نشود در برگزاری مراسم عزاداری شب های محرم و پیش رو گرفتار مشکل می شویم.
وی اظهار داشت: پروتکل بهداشتی یک عصای جادویی نیست بلکه باید این پروتکل را رعایت کرد و فقط عنوان کردن آن مهم نیست.
معاون بهداشتی وزیر بهداشت با اشاره به اینکه اگر پروتکل بهداشتی در جمع های کوچک هم رعایت نشود می تواند بسیار خطرناک باشد اظهار داشت: اما اگر در یک جمع بزرگ این پروتکل رعایت شود بهتر خواهد بود.
وی اظهار داشت: در فضای باز و با رعایت فاصله شانس انتقال کم خواهد بود و هر اقدام و مراسمی و هر تصمیمی که می گیریم باید یک پیوست بهداشتی و پروتکل بهداشتی داشته باشیم و سبک زندگی مان با یک سال قبل متفاوت باشد. نمی توانیم مراسم هایی که سال قبل بود به همان شکل برگزار نماییم.
رئیسی در پاسخ به این پرسش که آیا پروتکل ها رعایت می شود یا خیر اظهار داشت: اگر پروتکل های بهداشتی رعایت شود شانس ابتلاء به کرونا پایین می آید اما صفر نمی گردد.
وی اشاره کرد: فردا جلسه ای درباب برگزاری مراسم ها برگزار می گردد و این مساله نهایی خواهد شد و در مورد روز عرفه، عید قربان، غدیر و محرم و صفر پروتکل هایی آماده می شود. چندین نظر برای برگزاری وجود دارد و بطور قطع اگر مراسمی اجرا شود به شکل قبل نخواهد بود.
رئیسی با اشاره به اینکه برگزاری مراسم با جمعیت زیاد ممنوع می باشد، اظهار داشت: نظر قاطع وزارت بهداشت این است که برگزاری مراسم در محیط سر بسته با جمعیت زیاد ممنوع می باشد. با برگزاری مراسم در محیط های سربسته کاملاً و محکم مخالفت می نماییم.
وی اضافه کرد: محیطی که می خواهد مراسم اجرا شود باید تهویه مناسب داشته باشد، مدت زمان حضور و میزان جمعیت باید کم باشد و مدت زمان حضور در فضای سربسته نباید بیشتر از ۲ ساعت باشد و باید از ۲۵ درصد تراکم فضای سربسته استفاده نمود.


منبع:

1399/05/07
15:16:21
5.0 / 5
2148
تگهای خبر: فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته