اطلاعات تازه ناسا از مریخ لرزه های سیاره سرخ

اطلاعات تازه ناسا از مریخ لرزه های سیاره سرخ مداربسته: ثبت داده های لرزه نگاری سیاره مریخ توسط ناسا به پژوهشگران امكان داده تا در مورد ماهیت این سیاره بررسی های دقیق تری انجام دهند.به گزارش مداربسته به نقل از اسلش گیر، این کار با بهره گیری از لرزه نگاری های اینسایت ناسا که با بهره گیری از مریخ نوردها به این سیاره منتقل شده، صورت می گیرد.
ناسا برای نخستین بار توانسته اطلاعاتی کلیدی از عمق ناسا و لرزش های این سیاره جمع آوری کند و امیدوار است از این طریق دریابد مریخ چگونه شکل گرفته و چه تحولات زمین شناسی را پشت سر گذاشته است.
لرزه نگارهای اینسایت به پژوهشگران امکان می دهند دریابند مدل سازی های آنها در مورد مریخ لرزه ها تا چه حد صحیح بوده است. این سیستم از فوریه تا سپتامبر ۲۰۱۹ بیش از ۱۷۰ لرزش را در سیاره مریخ ثبت کرده است.
محققان با بررسی این اطلاعات قادر به شناسایی مواد تشکیل دهنده لایه های مختلف داخلی سیاره مریخ خواهند بود. تحقیقات صورت گرفته تاکنون نشان میدهد میزان لرزش های مریخ کمتر از زمین است و تنوع مواد معدنی در عمق ۱۱۰۰ تا ۱۱۷۰ کیلومتری مریخ قبل توجه است.
همچنین برآورد می شود ضخامت لایه گوشته مریخ که در نهایت به هسته این سیاره منتهی می شود حدود ۸۰ کیلومتر باشد. این لایه در عمق ۱۵۲۰ کیلومتری مریخ قرار دارد.


منبع:

1399/05/19
21:21:09
5.0 / 5
2315
تگهای خبر: سایت , سیستم , محقق , مواد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته