توسط دادگاه آمریكا صورت میگیرد؛

تحقیق در مورد جاسوسی مدیر سابق ناسا به نفع شركت بوئینگ

تحقیق در مورد جاسوسی مدیر سابق ناسا به نفع شركت بوئینگ مداربسته: دادگاهی در آمریكا در حال تحقیق در مورد جاسوسی یكی از مدیران ارشد سابق ناسا به نفع شركت بوئینگ و افشای اسرار تجاری آن با هدف پیروزی بوئینگ در یك رقابت حرفه ای است.به گزارش مداربسته به نقل از ورج، این مدیر متخلف که دوگ لوورو نام دارد از مدیران ارشد برنامه پرواز فضایی انسانی ناسا بود و بطور غیرقانونی اطلاعات محرمانه ناسا را در اختیار بوئینگ قرار داد تا آنها بتوانند در رقابت برای طراحی فضاپیمای ناسا که مقرر است در آینده انسان هایی را به کره ماه منتقل کنند، برنده شوند.
تحقیقات قضائی دراین زمینه از 6 ماه قبل شروع شده و لوورو به سبب دغدغه های ناسا دراین زمینه در ۱۹ ماه می گذشته مجبور به استعفا از ناسا شد. این استعفا دقیقاً یک هفته پیش از سفر دو فضانورد ناسا به ایستگاه بین المللی فضایی با فضاپیمای اسپیس ایکس رخ داد.
این مدیر سابق ناسا در یادداشتی که به مناسبت استعفای خود منتشر کرد، بطور ضمنی به خطایی که از وی سر زده و باید تبعات آنرا بپذیرد اشاره نمود و علت استعفای خودرا همین مساله دانست.
منابع باخبر می گویند وی در زمینه خرید تجهیزات جدید سیستم فرود انسان بر کره ماه نیز اعمال نفوذ کرده است. این تجهیزات در طرح آرتمیس ناسا برای اعزام نخستین زن فضانورد به کره ماه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
ناسا سال قبل فراخوانی را برای شرکت های فناوری خصوصی ارسال کرده بود تا آنها دستگاه هایی را برای فرود ایمن فضانوردان بر روی سطح ماه طراحی و ارسال نمایند. در نهایت طرح بوئینگ دراین زمینه پذیرفته شد و معین نیست اگر زد و بند غیرقانونی ناسا و بوئینگ دراین زمینه ثابت شود، فراخوان مورد اشاره تکرار خواهد شد یا خیر.


منبع:

1399/05/25
21:49:15
5.0 / 5
2229
تگهای خبر: جاسوسی , دستگاه , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته