توسط یك واحد فناور؛

ساخت كلاه جلوگیری از ریزش موی مبتلایان به سرطان

ساخت كلاه جلوگیری از ریزش موی مبتلایان به سرطان پژوهشگران كشور موفق به طراحی و ساخت كلاهی شدند كه موجب جلوگیری 70-80درصدی موهای مبتلایان به سرطان می شود.حسین پالیزه مدیر مرکز تحقیقات شهید چمران دانشگاه ارومیه و یک واحد فناور درباب محصول خود با عنوان «دستگاه ضد ریزش مو در مبتلایان به سرطان» در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دستگاه ضد ریزش مو برای افرادی که تحت شیمی درمانی هستند طراحی شده است برای اینکه این افراد با دیدن ریزش موهایشان حین شیمی درمانی ناامید از بهبودی می شوند و گاها برخی از بیماران از ادامه روند درمان سر باز می زنند.
وی افزود: بنا بر این درصدد برآمدیم تا این دستگاه را طراحی نماییم تا از لطمه به فولیکول های مو جلوگیری کند؛ در واقع به سبب وجود سموم در داروهای شیمی درمانی، به فولیکول های مو لطمه می رسد، دستگاه ساخته شده با کاهش جریان خون در سر بیمار موجب کنترل ریزش مو می شود.
به گفته وی، این دستگاه، کمک درمان بوده و از دستگاه های پزشکی غیر تهاجمی محسوب می شود.
پالیزه با تاکید بر اینکه نمونه های خارجی این دستگاه در کشور با قیمتهای یک تا دو میلیارد وجود دارد، اضافه کرد: استفاده از این دستگاه یک آپشن شمرده می شود که به ازای هر ساعت استفاده، آن مرکز درمانی هزینه دریافت می کند.

وی افزود: دستگاهی که صفر تا صد آنرا با دانش بومی طراحی کردیم با قیمتی حدود صد میلیون ساخته شده که برای تولید انبوه هزینه کمتری صرف خواهد شد.
وی اشاره کرد: استفاده از این دستگاه موجب حفظ ۷۰ تا ۸۰ درصدی مو در مبتلایان به سرطان حین شیمی درمانی می شود؛ تابحال روی افرادی که تست شده نتایج موفقیت آمیز داشته و در صدد هستیم که تولید آنرا آغاز نماییم.
پالیزه با اعلان اینکه استفاده از این کلاه برای جلوگیری از ریزش موی مبتلایان به سرطان برای کودکان سفارش نمی گردد، اضافه کرد: استفاده از این دستگاه باید زیر نظر پزشک باشد.
وی افزود: همین طور تمام قطعاتی که در ساخت این کلاه استفاده کردیم در کشور موجود است و تجهیزات وارداتی ندارد و کاملا مشابه دستگاههای خارجی کار می کند.
به گزارش مداربسته به نقل از مهر، این دستگاه در اینوتکس ۲۰۲۰ موفق به کسب عنوان دوم در رویداد اینوتکس پیچ شد.

1399/05/29
22:45:18
5.0 / 5
2133
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , دستگاه , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته