تیك تاك از فیسبوك كمك خواست

تیك تاك از فیسبوك كمك خواست به گزارش مداربسته تیك تاك از رقیب شبكه اجتماعی آمریكایی خود فیسبوك برای چالشهای حقوقی ضد برنامه دونالد ترامپ برای ممنوعیت این اپلیكیشن ویدیویی چینی در آمریكا درخواست پشتیبانی كرد.به گزارش مداربسته به نقل از ایسنا، آدام موسری که اپلیکیشن اشتراک عکس اینستاگرام متعلق به فیسبوک را اداره می کند، روز جمعه در توییتی نوشت: ممنوعیت تیک تاک که روز جمعه از جانب وزارت بازرگانی آمریکا اعلام شد، برای اینستاگرام، فیسبوک و کل اینترنت بد خواهد بود.

ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا روز جمعه اعلام نمود دانلود اپلیکیشنهای تیک تاک و وی چت شرکت تنسنت از فروشگاههای برنامه آمریکایی از روز یکشنبه مسدود خواهد شد.

ونسا پاپاس، مدیرعامل موقت تیک تاک در پاسخ به توییت موسری خواهان پیوستن این شرکت به مبارزه حقوقی ضد کاخ سفید شد. وی نوشت: حالا زمان آن رسیده که رقابت را کنار گذاشته و به اصول اصلی مانند آزادی بیان و دادرسی قانونی متمرکز شویم.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک به تازگی اظهار نمود که احساس می کند ممنوعیت تیک تاک رویه بلندمدت بدی برای صنعت فناوری به وجود خواهد آورد. فیسبوک در چین ممنوع می باشد و زاکربرگ اظهار نمود از این نگران است که ممنوعیت تیک تاک در آمریکا راه را برای کشورهای دیگر به منظور قدغن کردن اپلیکیشنهای یا خدمات فیسبوک باز کند.

اما از طرفی زاکربرگ از دولت آمریکا خواست موضع قویتری در مقابل چین اتخاذ کند و اخطار داد شکستن شرکتهای فناوری آمریکایی مانند فیسبوک امکان دارد راه را برای رقیبان چینی برای گرفتن جای آنها هموار کند. مدیرعامل فیسبوک در سخنرانی که پاییز گذشته در دانشگاه جورج تاون داشت، از تیک تاک که متعلق به شرکت چیتی بایت دنس است، بابت سانسور محتوای مربوط به اعتراضات هنگ کنگ انتقاد کرده بود.

در این بین، کاربران آیفون در آمریکا برای نصب برنامه پیام رسان وی چت قبل از مسدود شدن دانلود آن در این کشور هجوم آورده اند. طبق اعلام شرکت تحلیل داده موبایلی حسگر تاور، افزایش دانلود وی چت، این برنامه پیام رسان را روز جمعه صدمین برنامه پردانلود در آمریکا ساخت. این برنامه سال جاری معمولا در رتبه ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ قرار داشت اما روز جمعه وارد جمع ۵۰۰ برنامه برتر در سال ۲۰۲۰ شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کاربران وی چت در آمریکا در آستانه اجرای مسدودیت دانلود این پیام رسان از روز یکشنبه، درخواست خود در دادگاه برای پیشگیری از اجرای محدودیتهای دولت ترامپ ضد برنامه وی چت را تکرار کردند.

منبع:

1399/06/30
22:13:17
5.0 / 5
1852
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته