معاون سازمان تامین اجتماعی:

تراز هزینه ها و منابع سازمان تأمین اجتماعی مثبت است

تراز هزینه ها و منابع سازمان تأمین اجتماعی مثبت است مركزی معاون فرهنگی و اجتماعی و امور استان های سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: سال قبل میزان مصارف و هزینه های ماهانه این سازمان 9600 میلیارد تومان بود كه بخشی از آن به صورت استقراضی تأمین می شد، اما حالا تراز منابع و هزینه های این سازمان مثبت شده است.


عادل دهدشتی روز یکشنبه ۱۳ مهر در آیین تودیع و معارفه مدیرکل تأمین اجتماعی استان مرکزی اظهار نمود: بالغ بر ۴۴ میلیون نفر از جمعیت کشور از تأمین اجتماعی خدمات دریافت می کنند، در شرایط امروز یکی از مهمترین فاکتورها و مولفه های سازمان، منابع و مصارف است که در یک سال گذشته در این خصوص تلاشهای زیادی صورت گرفته است.
وی ادامه داد: باوجود افزایش چشم گیر هزینه ها در ۶ ماهه ابتدایی سالجاری، سازمان تأمین اجتماعی الان هیچ مطالبه و بدهی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ندارد و بیشتر از ۱۴ هزار میلیارد تومان مطالبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بخش خصوصی پرداخت شده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی و امور استان های سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: همینطور از آغاز سال جاری میزان مصارف و هزینه ماهانه سازمان تأمین اجتماعی بیشتر از ۱۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بوده که تمامی این هزینه ها از محل منابع این سازمان تأمین می شود.
دهدشتی در مورد متناسب سازی حقوق بازنشستگان بیان نمود: این مطالبه به حق، سال قبل محقق شد که اقدام موثر و مناسبی جهت توزیع عادلانه منابع بشمار می رود.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی مجموعه بسیار بزرگ و سرمایه ملی است که بیشتر از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خود دارد؛ با عنایت به گستردگی این سازمان و بهره مندی آحاد جامعه از آن، می طلبد که بیشتر از پیش مورد توجه باشد.
علی اکبر کریمی اضافه کرد: این سازمان به امانت در اختیار ما قرار دارد و هر تصمیمی که امروز سبب به خطر افتادن آینده این صندوق شود خیانتی در حق نسل های آینده خواهد بود.
وی افزود: در همین راستا پشتیبانی از این صندوق مورد توجه مجلس بوده و باید در حوزه تدوین قوانین و برنامه های توسعه، این سازمان بیشتر از پیش مورد توجه و حمایت باشد.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیحان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: میزان بدهی دولت به این سازمان بیشتر از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان است که نشان داده است دولت بار سنگینی بر دوش این سازمان قرار داده و امکان دارد آینده صندوق به خطر بیفتد.
کریمی افزود: سال جاری واگذاری سهام برخی از شرکت های دولتی به میزان ۳۲ هزار میلیارد تومان در هیئت دولت تصویب گردید که با این اقدام بخشی از بدهی های دولت به سازمان پرداخت گردید.
به گزارش مداربسته به نقل از ایسنا، معاون اقتصادی استاندار مرکزی هم اضافه کرد: تأمین اجتماعی بزرگترین نهاد خدمت رسانی است که در شرایط فعلی اقتصادی به جهت مشکلات حوزه تولید، در تأمین اعتبارات با محدودیت هایی روبرو شده است.
سعید فرخی بیان نمود: بیمه تأمین اجتماعی باید انتظارات تولیدکنندگان و عامه مردم را برآورده کند، عرضه خدمت در این سازمان از درمان تا بازنشستگی است.
وی تصریح کرد: استان مرکزی در زمینه رضایتمندی مردم از بیمه رتبه ۱۸ در کشور را داشته، اما در سه فصل گذشته با عرضه خدمات مطلوب رتبه نخست در کشور را کسب کرده است.
به گزارش مداربسته به نقل از ایسنا، در این مراسم از زحمات محمدرضا بیدهندی تجلیل و علیرضا حسینی بعنوان مدیرکل تأمین اجتماعی استان مرکزی معارفه شد.1399/07/13
21:44:31
5.0 / 5
1684
تگهای خبر: آموزش , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته