فراخوانی برای شركتهای دانش بنیان حوزه زیستی در امتداد توسعه بومی بوشهر

فراخوانی برای شركتهای دانش بنیان حوزه زیستی در امتداد توسعه بومی بوشهر همكاری مشترك ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، دانشگاه خلیج فارس و استانداری بوشهر بمنظور مناسب سازی طرح های تحقیقاتی زیستی با نیازهای استان بوشهر كلید خورد.


به گزارش مداربسته به نقل از ایسنا، طرح های تحقیقاتی متناسب با نیازمندی های استان بوشهر تعریف شده و این طرح ها با بودجه ۴ هزار میلیارد ریالی در حال اجراست.
این طرح ها شامل «استفاده از باکتری های سودوموناس فلورسنت بومی منطقه خلیج فارس در افزایش تحمل به شرایط شوری و محتوای آنتی اکسیدان در گیاه سالیکورنیا تحت آبیاری با آب دریا»، «تولید ژل یا روغن گیاهی تقویت کننده رویش مو»، «سنتز پلیمرهای ابر جاذب بر پایه سلولز استخراج شده از ضایعات خرما»، «تولید رنگ ضد خوردگی با افزودن کیتین و کیتوسان استخراج شده از پوست میگوی خلیج فارس به رنگ پایه اپوکسی» می شود.
همین طور «القای استرس اکسیداتیو و افزایش تولید آستاگزانتین در سیستم فتوبیو اکتور آکاردونی»، «افزایش تولید فوکوزانتین از دیاتومه فائوداکتلیوم تریکورناتوم تحت تنش های محیطی و شیمیایی در فتوبیوراکتور عمودی»، «جداسازی ترکیب زیست فعال فوکوزانتین از ماکروجلبک سارگاسوم و بررسی خواص آنتی اکسیدانی آن»، «ریز ازدیاد سریع جیکه و مورینگا با کشت درون شیشه‎ای، تولید لاین های اتوتتراپلوئید بابونه آلمانی با عملکرد بالا و قابلیت تجاری سازی با بهره گیری از توده های بومی استان بوشهر» از دیگر طرح ها است.
«تولید کرم ترمیم زخم با بهره گیری از عصاره ریزجلبک دریایی»، «استخراج هموگلوبین با توان بالای اکسیژن رسانی از منشا پرتارات با کاربرد درمانی و استفاده در صنعت داروسازی و غذایی» و «غنی سازی رنگدانه های استخراج شده از گیاهان بومی حوزه خلیج فارس» هم دیگر طرح های مدنظر است.
برمبنای اعلام معاونت علمی، شرکت های دانش بنیان و علاقه مندان می توانند طرح های خودرا برای مشارکت در این طرح ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی http: //biodc.isti.ir/ مراجعه کنند.1399/07/16
22:02:00
5.0 / 5
1519
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته