مترو تهران-پردیس در انتظار مصوبه هیات دولت

مترو تهران-پردیس در انتظار مصوبه هیات دولت به گزارش مداربسته آخرین خبرها از پروژه مترو تهران-پردیس از آن حكایت می كند كه مطالعات امكان سنجی مسیر، نقشه های اجرایی و تفاهم نامه ساخت انجام شده و بزودی مصوبه هیات وزیران برای آغاز عملیات اجرایی گرفته می شود.


به گزارش مداربسته به نقل از ایسنا، راه اندازی حدود ۸۲ هزار واحد مسکونی در شهر جدید پردیس و پیشبینی اسکان ۴۰۰ هزار نفر در آینده نزدیک در کنار وجود فقط ۲ راه جاده ای به این شهر، از حدود ۲ سال قبل مسؤلان را بر آن داشت تا برای پردیس به دنبال راه اندازی یک خط مترو باشند، هرچند به علت خشکی منابع دولتی و مشروط کردن اجرای پروژه مترو پردیس به پس از اتمام مترو هشتگرد، کارها مقداری گرفتار وقفه شد، البته در این زمان مطالعات طرح شامل مسیریابی و نقشه های اجرایی به صورت کامل انجام شد.
۱۳ اسفندماه سال قبل تفاهم نامه اجرای پروژه بین شرکت عمران شهرهای جدید و قرارگاه خاتم الانبیا (ص) به امضا رسید. همینطور حبیب الله طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اخیرا اطلاع داده که فرایند مذاکرات و تعیین برآوردها و چارچوب مشارکت پروژه مترو تهران ـ پردیس در سازمان برنامه و بودجه در حال انجام می باشد و بزودی با دریافت مصوبه هیات وزیران وارد مرحله اجرا می شود. علاوه بر این وی زمان بندی اجرای مترو را چهار ساله عنوان و اعلام نمود که عملیات اجرایی این پروژه از سال جاری با هزینه ۴۳۰۰ میلیارد تومان و منابع آن هم از راه آورده شریک، منابع شرکت عمران و اعتبارات دولتی آغاز خواهد شد.
ساخت ۱۴ هزار مسکن ملی پردیس
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در مورد طرح اقدام ملی مسکن نیز، بیان کرد که اغلب واحدهای این طرح ملی در شهر جدید پرند ساخته خواهد شد، برخی واحدهای این طرح هم بر مبنای طرح جامع و محدوده های مصوب قبلی در پردیس جانمایی شده و به اجرا خواهد رسید.
مدتی قبل نیز، محسنی بندپی، استاندار تهران گفته بود که به علت وجود گسل در پردیس، واحدهای اقدام ملی این شهر به پرند منتقل خواهد شد. با این وجود مهدی هدایت، مدیرعامل شرک عمران پردیس پس از آن به ایسنا اظهار داشت که طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید پردیس به قوت خود باقی است و ۱۴ هزار واحد در این شهر ایجاد می شود که ۱۱ هزار واحد توسط تعاونی ها و ۳۰۰۰ واحد هم توسط شرکت عمران راه اندازی می شود.
دست سازندگان بدعهد کوتاه شد
درمورد زیرساخت ها و خدمات شهر جدید پردیس هم طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید مطرح کرده است که علیرغم اینکه تأمین زیرساخت ها و خدمات مسکن مهر پردیس، دارای خصوصیت های خاص، توپوگرافی ویژه و نیازمند صرف هزینه و زمان زیادی است، خوشبختانه فعالیت ها با تمام توان در حال انجام می باشد تا پروژه ها سال جاری به پایان برسد.
طاهرخانی با اشاره به اینکه سازندگان بدعهدی که در پردیس فعالیت نمی کردند را به ساختار قضایی برده و خلع کردیم تا پیمانکاران جدید جایگزین شوند، افزود که سال جاری افتتاح بزرگی در شهر جدید پردیس خواهیم داشت و بخش زیادی از واحدهای مسکونی را به مردم تحویل خواهیم داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ساخت واحدهای مسکونی با کیفیت بالایی در حال انجام می باشد، اظهار نمود که در بعضی پروژه ها که به علت بی توجهی پیمانکاران، اشکالاتی وجود داشت هم ایرادات در حال رفع هستند تا واحدهای مسکونی با کیفیت به مردم تحویل شود؛ اقدامات مربوط به محوطه سازی، پیاده روسازی و جدول گذاری هم با با عنایت به حساسیتی که وجود دارد در حال انجام می باشد و در مجموع یک کار بزرگ در پردیس در حال انجام می باشد.
ازاین رو گزارش، حدود ۸۲ هزار واحد مسکن مهر در پردیس جانمایی شده که تابحال ۴۵ هزار واحد افتتاح شده، ۲۱ هزار واحد تا آخر آبان ماه تحویل خواهد شد، از ۱۶ هزار واحد باقی مانده ۱۰ هزار واحد تا آخر سال جاری و ۶۰۰۰ واحد که دارای معارض حقوقی بوده و البته مشکلشان حل شده در سال آینده افتتاح می شود. بدین ترتیب تا آخر سال جاری ۹۵ درصد واحدهای مسکن مهر پردیس تحویل می شود.1399/07/26
00:37:26
5.0 / 5
1847
تگهای خبر: خدمات , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته