۳۵۰ هزار نفر از مددجویان روستایی و عشایری سازمان بهزیستی بیمه شدند

۳۵۰ هزار نفر از مددجویان روستایی و عشایری سازمان بهزیستی بیمه شدند به گزارش مداربسته رئیس سازمان بهزیستی اعلام نمود: 350 هزار نفر از مددجویان ساكن در روستاها و عشایر تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفتند و علاوه بر بیمه درمان از شرایط بازنشستگی نیز برخوردار می شوند.به گزارش مداربسته به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا در مراسم امضای تفاهمنامه با صندوق بیمه روستاییان و عشایر اظهارکرد: با تسهیلات خوبی که دولت فراهم نمود، شاهد بودیم که در ایام گذشته حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از افراد حاضر در روستاها و عشایر مشمول بیمه اجتماعی شدند. باتوجه به اینکه قسمتی از مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد بعنوان سازمان های حمایتی در روستاها حضور دارند، زمینه ای برقرار شد تا این افراد نیز بتوانند از امکان به وجود آمده استفاده کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: البته در گذشته حدود ۵۰ هزار نفر از مددجویان ما که زنان سرپرست خانوار و یا فرزندان سازمان بهزیستی ساکن در روستاها بودند، تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار داشتند که ۱۰ درصد حق بیمه را دولت و ۵ درصدی که مربوط به بیمه بود را سازمان بهزیستی از محل اعتبارات خود پرداخت می کرد. با امکان به وجود آمده و طبق تفاهمنامه ای که امروز امضا می شود ۳۵۰ هزار نفر دیگر از مددجویان ساکن در روستاها و عشایر تحت پوشش این بیمه اجتماعی قرار می گیرند و می توانند علاوه بر بیمه درمان از شرایط بازنشستگی برخوردار شوند.

بنابر اظهارات قبادی دانا، از ۳۵۰ هزار نفر حدود ۳۰۰ هزار نفر از افراد دارای معلولیت و حدود ۵۰ هزار نفر از زنان سرپرست خانوار و فرزندان سازمان هستند.

به گفته قبادی دانا، با این امکان شرایط تامین اجتماعی برای این افراد با همکاری صندوق بیمه روستاییان و عشایر بیش از پیش فراهم می شود و شرایطی را به وجود می آورد که این افراد که دارای سن ۱۸ تا ۵۰ سال هستند، پس از دوره بازنشستگی از حقوق و مزایای بازنشستگی برخوردار شوند. هدف ما این است که تا جای ممکن وابستگی مددجویان به مستمری به حداقل برسد. یکی از راه های توانمندسازی آنان این است که با امید به آینده در سنین بالای ۵۰ سال و در وضعیت بازنشستگی بتوانند امکانات حداقلی را بدون وابستگی به مستمری برای خود فراهم آورند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار نمود: امید است با همکاری دولت و تامین اعتبارات لازم، پس از یک سال نیز این روال ادامه یابد و حق بیمه سهم بیمه شده بطور کامل توسط دولت در سالهای بعد نیز تامین گردد. طبق این برنامه دولت و تفاهمنامه منعقد شده این مهم تا سال اینده محقق شده و تمام حق بیمه توسط دولت تامین اعتبار شده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

منبع:

1399/08/27
21:13:36
5.0 / 5
1423
تگهای خبر: صندوق , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته