با انتشار اینفو و نمودار مشخص شد؛

آخرین آمار دانش بنیانها به تفكیك نوع فناوری

آخرین آمار دانش بنیانها به تفكیك نوع فناوری بر مبنای آخرین آمار تعداد ۵هزار و ۵۴۷ شرکت دانش بنیان شده اند که بیشترین تعداد شرکتهای دانش بنیان تولیدی نوع دو هستند.به گزارش مداربسته به نقل از مهر، شرکتهای دانش بنیان طی سال های اخیر با یک رشد روزافزون حالا به تعداد ۵هزار و ۵۴۷ شرکت رسیده اند. این شرکتها پس از مراحل تایید شدن به انواع تولیدی و نوپا تقسیم بندی می شوند.
از سوی دیگر در تفکیک شرکتهای دانش بنیان حوزه های مختلف «فناوری زیستی، کشاورزی و صنایع غذایی»، «دارو و فرآورده های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان»، «مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوریهای شیمیایی»، «ماشین آلات و تجهیزات»، «وسایل ملزومات و تجهیزات»، «برق و الکترونیک، فوتونیک مخابرات»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتر ای»، «خدمات تجاری سازی» مد نظر قرار گرفته شده است.
از بین ۵ هزار ۵۴۷ شرکت دانش بنیان، ۵۰۲ شرکت از نوع نوپای نوع یک، هزار و ۳۹۴ شرکت از نوع نوپای نوع دو هستند. همینطور ۶۲۴ شرکت تولیدی نوع یک و ۳هزار و ۲۷ شرکت تولیدی نوع دوم هستند.
شرکتهای تولیدی نوع ۲ همان شرکتهایی هستند که بیشتر از ۳ سال از عمر شرکت گذشته و سالهاست در زمینه تولید محصولات دانش بنیان فعالیت می نمایند و بر مبنای آخرین اظهارنامه مالیاتی این شرکت ها، حداقل ۱۰درصد از فروش محصول دانش بنیان شان است.
تعداد شرکتهای دانش بنیان به تفکیک نوع مجوز


از این شرکتهای دانش بنیان ۲۴۵ شرکت در حوزه فناوری زیستی، کشاورزی و صنایع غذایی، ۳۶۵ شرکت در زمینه دارو و فرآورده های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان، ۷۲۰ شرکت در حوزه مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوریهای شیمیایی، ۱۲۶۶ شرکت در حوزه ماشین آلات و تجهیزات، ۱۹۹ شرکت در زمینه وسایل ملزومات و تجهیزات، هزار و ۱۱۰ برق و الکترونیک، فوتونیک مخابرات، هزار، ۴۲۱ شرکت در حوزه فناوری اطلاعات، ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری و ۲۲۱ شرکت در حوزه خدمات تجاری سازی فعالیت می نمایند. تفکیک شرکتهای دانش بنیان به تفکیک حوزه فناوری در شکل زیر آمده است؛
این نمودار نشان داده است که بیشترین شرکتهای دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نرم افزارهای کامپیوتری هستند. پس از شرکتهای حوزه فناوری اطلاعات، محققان بیشتر در شرکتهای حوزه «ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته»، «برق و الکترونیک، فوتونیک مخابرات» و « مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوریهای شیمیایی» فعالیت می نمایند و شرکتهای خویش را به ثبت رسانده اند.


منبع:

1399/09/16
13:02:18
5.0 / 5
1110
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته