رئیس كمیته علمی مقابله با كرونا:

۷ شركت تولیدكننده واكسن كرونا تا بهمن وارد فاز انسانی می شوند

۷ شركت تولیدكننده واكسن كرونا تا بهمن وارد فاز انسانی می شوند به گزارش مداربسته رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا اظهار داشت: هفت شرکت تولیدکننده واکسن کرونا تا آخر بهمن ماه وارد فاز انسانی می شوند.دکتر مصطفی قانعی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد هفت واکسن کرونایی که زیر نظر و با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری پیش می روند، اظهار داشت: از این تعداد، سه شرکت تا آخر دیماه به اتمام فاز حیوانی می رسند و امید است که مجوز انسانی را بگیرند.
وی اضافه کرد: از ۳ شرکتی که وارد فاز بالینی می شوند یک شرکت پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و زودتر از بقیه کلینیکال ترایال را آغاز خواهد نمود.
قانعی در مورد شرکتی که پیشرفت داشته اظهار داشت: این شرکت مدل واکسن فایزر را در پیش گرفته است و تا آخر این ماه مجوز فاز انسانی را از سازمان غذا و دارو دریافت می کند.
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه ۴ گروه تحقیقاتی دیگر احتمالاً در بهمن و اسفند مجوز انجام کارآزمایی بالینی را از سازمان غذا و دارو دریافت می کنند، اظهار داشت: مجموعاً ۷ شرکت با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی تا بهمن و اسفند مجوزهای بالینی را دریافت می کنند.
وی در مورد شرکت زیر مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هم اظهار داشت: این شرکت هم در حال ورود به مرحله اول فاز بالینی است و پس از موفقیت وارد فاز دوم کلینیکال ترایال می شود.
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا اظهار داشت: کسی نمی تواند مانع تحقیقات و تولید واکسن توسط گروه های مختلف شود چونکه در دنیا هم تولید چندین واکسن آغاز شد ولی همه آنها نتوانستند فاز حیوانی را پاس کنند.
وی تصریح کرد: بعضی از این تیم ها اگر حمایتی بخواهند به معاونت علمی می آیند و ما با آنها قرارداد منعقد می نماییم و حمایت هایی از آنها داریم.
وی با اشاره به اینکه کمیته مقابله با کرونا برای واکسن ها مجوز صادر نمی کند، اظهار داشت: روند واکسن به این شکل است که جز سازمان غذا و دارو که متولی این امر است کسی یا ارگانی نمی تواند به فرد یا تیم های تحقیقاتی واکسن مجوز بدهد که وارد فاز حیوانی شوند.
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه البته اجرای فاز حیوانی هم شاید در دانشگاه با کمیته اخلاق پیگیری شود، اظهار داشت: ولی برای ورود به فاز انسانی هیچکس در کشور قدرت صدور مجوز ندارد جز سازمان غذا و دارو.


منبع:

1399/10/08
12:49:19
5.0 / 5
996
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته