استفاده از شبكه توزیع گاز طبیعی برای تامین سوخت خودرو های هیدروژن

استفاده از شبكه توزیع گاز طبیعی برای تامین سوخت خودرو های هیدروژن مداربسته: مسئولان محلی در ایالت کالیفرنیای آمریکا درصدد استفاده از شبکه توزیع زیرزمینی گاز طبیعی برای تامین نیاز خودرو های مصرف کننده هیدروژن هستند.به گزارش مداربسته به نقل از نیواطلس، یکی از دلیلهای اقبال اندک به خودرو های هیدروژن سوز دشواری استفاده از این گاز است. استفاده از باتری در خودرو های برقی با چالش زیادی همراه نیست و شارژ آن نیز در مجموع ساده است اما هیدروژن جهت استفاده بعنوان سوخت خودرو باید همیشه سرد و تحت فشار قرار بگیرد.
به همین علت، خودرو های هیدروژن سوز جذابیت زیادی ندارند و در بازار مورد توجه نیستند. در عین حال یک روش جایگزین، تزریق مستقیم هیدروژن به شبکه های گاز طبیعی برای تسهیل دسترسی به آن در کل یک شهر است. از این طریق می توان نیازهای خودرو های هیدروژن سوز را نیز برطرف کرد.
شرکت گاز کالیفرنیای جنوبی از همین روش ابتکاری برای تزریق هیدروژن به شبکه های گاز طبیعی بهره برده و مقرر است قسمتی از این شبکه در سال آینده میلادی ایزوله شود تا بطور آزمایشی برای توزیع هیدروژن به کار گرفته شود.
افزوده شدن هیدروژن به شبکه های توزیع گاز طبیعی مشکلی در کارکردهای اصلی آنها ایجاد نمی کند و پس تامین گاز آشپزخانه ها، بخاری ها و غیره با چالش مواجه نمی گردد. این کار موجب کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن نیز می شود.
شرکت گاز کالیفرنیای جنوبی در حال همکاری با شرکت هلندی HyET جهت استفاده از یک تکنولوژی جدید به نام خالص سازی و فشرده سازی هیدروژن الکتروشیمیایی (EHPC) است. با بهره گیری از این فناوری استخراج هیدروژن از لوله های گاز و ذخیره سازی و فشرده سازی آن در تانکرها تسهیل می شود.
در این سیستم از یک لایه حفاظتی خاص استفاده شده و با تحریک الکتریکی مکش مولکول های کوچک هیدروژن در زمان عبور متان و سایر مولکول های گاز طبیعی اتفاق می افتد. با این پروسه می توان هر روز حدود ۱۰ کیلوگرم هیدروژن را فشرده و ذخیره سازی کرد. اما این رقم در عرض دو سال ۱۰ برابر شده و به صد کیلوگرم در روز می رسد.
این رقم برای تامین انرژی ۲۰ خودرو کافی خواهد بود. با این وجود هنوز تا تجاری سازی این فناوری راه درازی در پیش است.


منبع:

1399/10/09
23:44:54
5.0 / 5
1103
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته