بر اساس تفاهمنامه با صندوق نوآوری و شكوفایی؛

نیازهای فناوری هوشمند ناجا توسط دانش بنیان های داخلی تأمین می شود

نیازهای فناوری هوشمند ناجا توسط دانش بنیان های داخلی تأمین می شود شرکتهای دانش بنیان ۳۴ نیاز فناورانه نیروی انتظامی در حوزه هوشمندسازی را بر مبنای تفاهمنامه بین ناجا و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری تأمین می شود.


به گزارش خبرنگار آموزش ایرنا، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری امروز یکشنبه میزبان برگزاری مراسم امضای تفاهمنامه و رونمایی از رویداد "تبادل فناوری پلیس هوشمند" بعنوان اولین اتفاق از این جنس بود. مذاکرات تجاری ۳۴ نیاز فناورانه و مذاکرات تجاری B۲B بین نیروی انتظامی و شرکتهای دانش بنیان و فناور پیش از این برگزار شده است.
محورهای این رویداد شامل فناوری اطلاعات، امنیت اطلاعات و ارتباطات، ارتباطات رادیویی و زیر ساخت شبکه است و مقرر است شرکتهای دانش بنیان حاضر در این رویداد بر مبنای تفاهمنامه امضا شده بین صندوق نوآوری و شکوفایی و ناجا در این عرصه ها به نیروی انتطامی خدمات را ارائه نمایند.
علاوه بر آن عرضه نیازهای فناورانه نیروی انتظامی در حوزه هوشمندسازی، نمایشگاه توانمندی‎ های شرکتهای دانش بنیان و فناور، تشریح نحوه تعامل نیروی انتظامی با شرکتهای فناور و دانش بنیان، معرفی حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز شرکتهای دانش بنیان از به هم رسانی عرضه و تقاضای فناوری، دیگر برنامه های این رویداد است.


رییس صندوق نوآوری وشکوفایی ریاست جمهوری در این مراسم که به صورت مجازی و با حضور سردار احمددولت خواه معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا همراه بود، وزارت دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح را همچون بخش های دفاعی در کشور نام برد که با حمایت رهبری بهترین استفاده را از بخش فناوری کشور برده است.
علی وحدت اظهار داشت: اگر سربسته بخواهم بگویم پیشرفت های حوزه دفاعی کشور با حمایت های مستقیم رهبر معظم انقلاب بوده است.
وی با بیان اینکه، الان خیلی از حوزه ها همچون صنعت بعنوان سنتی ترین بخش و همینطور حوزه انرژی شامل نفت وگاز با شرکتهای دانش بنیان ارتباط بسیار خوبی برقرار کرده اند، اظهار داشت: الان حدود پنج هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان و ۱۰ شرکت فناور در پارک های علم و فناوری مشغول به فعالیت و خدمات رسانی به کشور هستند.وحدت ضمن اشاره به حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی از حوزه دانش بنیان کشور بعنوان یک حلقه واسط اظهار داشت: این حمایت ها هم در حوزه مالی و همینطور تضمین کیفیت و استانداردها است و هم اکنون به نفع پلیس است که از این خدمات برای هوشمند سازی خدمات خود بهره گیری کند.
وی افزود: فرض کنید انواع تجهیزات مورد استفاده در ناجا همچون دوربینی که راهنمایی و رانندگی در شهر استفاده می نماید را بخواهد تولید نماید شاید با هزینه و زمان بیشتری انجام می شود که این می تواند در حوزه دانش بنیان به صورت بهینه و به صرفه تامین گردد.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی، پیشگیری از خروج ارز فراوان از کشور و همینطور اشتغالزایی نیروی تحصیلکرده و کوچک تر شدن دولت با برون سپاری خدمات مورد نیاز خود به شرکتهای دانش بنیان را همچون فواید اصلی شکل گیری حوزه دانش بنیان نام برد.منبع:

1399/11/22
11:59:14
0.0 / 5
922
تگهای خبر: آموزش , امنیت , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته