دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو:

رفع چالش های صنایع در دوران تحریم با محصولات نانویی

رفع چالش های صنایع در دوران تحریم با محصولات نانویی به گزارش مداربسته دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو اظهار داشت: این ستاد چالش ها و نیازهای صنایع مختلف کشور را که عمده آنها وارداتی بوده و به علت تحریم ها، فروش آنها به ایران ممنوع شده شناسایی می کند و برای رفع آنها از شرکتهای دانش بنیان نانویی کمک می گیرد.


به گزارش مداربسته به نقل از ایرنا، دکتر سعید سرکار روز شنبه در حاشیه مراسم انعقاد چهار قرار داد فروش محصولات نانویی و همکاری مشترک اضافه کرد: تمام تاسیساتی که در حوزه نانو و های تک بوجود آمده با حمایت معاونت علمی بوده است. شرکتهای توانمند زیادی در کشور در حوزه نانو فناوری بوجود آمده است و رونمایی از ۵۷ محصول و پروژه در این مراسم هم محصول تلاش این شرکت ها و توسعه فناوری از جانب آنها است.
سرکار افزود: تولید این ۵۷ محصول با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت گرفته و این طرح ها در ارتباط با صنعت و در جهت رفع نیازهای صنعتی کشور هستند.
وی درباره انعقاد چهار قرارداد عنوان کرد: نیازهای صنایع را شناسایی کردیم که عمده آنها وارداتی بودند و به علت تحریم ها، فروش آنها به ایران ممنوع شده بود تا به زعم خودشان صنایع کشور را زمین گیر کنند، ولی با عنایت به حمایت های صورت گرفته این مشکلات گلوگاهی مرتفع شد.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو اضافه کرد: برنامه اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رفع چالش های صنعتی است. این چالش ها و تیم های توانمند که قادرند با فناوری نانو مبادرت به رفع نیازهای صنعتی کنند شناسایی می شوند و تلاش می شود که با انعقاد قراردادهایی آنرا تبدیل به فناوری و یا توسعه محصول نماییم.
سرکار افزود: از این طریق تمامی محصولات دانش بنیان ساخته شده دارای طرف متقاضی است و معطل سرمایه گذار و یا مشتری نیستند.
چهار قرارداد فروش محصولات مبتنی بر نانو و تفاهمنامه میان شرکتهای دانش بنیان و شرکتهای متقاضی از صنایع بزرگ کشور امروز با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو منعقد شد.منبع:

1399/12/10
22:29:20
0.0 / 5
710
تگهای خبر: تولید , دانش بنیان , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته