توسعه مدل دیجیتالی دقیق برای پیش بینی آب و هوای زمین

توسعه مدل دیجیتالی دقیق برای پیش بینی آب و هوای زمین مداربسته: پژوهشگران در حال توسعه یک مدل دیجیتالی بسیار دقیق از زمین هستند که اطلاعات دقیقی را درباره تغییرات شدید آب و هوا در اختیار می گذارد.به گزارش دوشنبه پایگاه خبری ساینس، این دوقلوی دیجیتالی زمین که با عنوان پروژه Destination Earth شناخته می شود، یک نمایش مجازی از تمام فرایندهای در حال وقوع در سطح زمین همچون آثار فعالیت انسان بر سیستم های آب، غذا و انرژی است.
در گذشته پیش بینی وضعیت آب و هوا یا بوسیله تجزیه و تحلیل وضعیت سیستم های آب و هوایی به صورت محلی انجام می شد یا با تمرکز بر سیستم های جهانی انجام می پذیرفت. اما در این پروژه جدید تمام اطلاعات در سطح محلی و جهانی به همراه کارهای انسان به صورت یکجا مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و پروسه پیچیده آن پیش بینی می شود.
محققان موسسه فناوری فدرال زوریخ واقع در سوییس امیدوارند با بهره گیری از این مدل جدید، یک شیوه مناسب برای آزمایش سناریوهای مختلف در اختیار سیاست گذاران و پژوهشگران قرار گیرد تا بتوانند برای آینده آماده شوند. این مدل امکان تهیه سناریوهای فرضی مانند جانمایی مناسب ترین مکان جهت راه اندازی نیروگاه های بادی یا بهترین نقاط کشت غلات با وجود تغییرات آب و هوایی زمین را فراهم می آورد.
محققان امیدوارند با توسعه این مدل بتوانند اثرات مضر کارهای انسانی بر زمین را پیش بینی کرده و به دنبال راهکار مناسب برای حل این معضل باشند.

منبع:

1399/12/11
14:47:14
0.0 / 5
1032
تگهای خبر: دیجیتال , سیستم , فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته