فراخوان فناوران برای توسعه سامانه هوش مصنوعی

فراخوان فناوران برای توسعه سامانه هوش مصنوعی به گزارش مداربسته صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکتهای دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه «توسعه سامانه هوش مصنوعی برای تشخیص خودکار شیء پنهان در تصاویر موج میلیمتری» را به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر نمود.


به گزارش روز شنبه روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکتهای دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی نموده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکتهای دانش بنیان و بعد از آن گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح های تحقیقاتی و توسعه فناوری های مورد نیاز این شرکت ها را شناسایی می کند.
در این فراخوان از گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای عرضه چاره مذکور دعوت شده تا ۲۵ اسفند ماه سالجاری پروپوزال خویش را از راه سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.

در صورت توافق پروپوزال دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه جانبه ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در چارچوب این قرارداد تا ۷۰ درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد نمود. این مبلغ به صورت مرحله ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می گیرد.
پایش امنیتی و حفاظت از مکان های حساس امنیتی و پرتردد همواره حائز اهمیت بوده است. امروزه از تجهیزات تصویربرداری مبتنی بر امواج میلیمتری، به علت قابلیت تصویربرداری از اشیاء در تحت پوشش ها، در مکان های حساس امنیتی، فرودگاه ها و مکان های پرتردد استفاده می شود.
به منظور کاهش خطاهای انسانی و افزایش دقت تشخیص در تصاویر به دست آمده از این تجهیزات، احتیاج به یک سامانه مبتنی بر هوش مصنوعی احساس می شود که اشیای پنهان را زیر لباس به صورت خودکار شناسایی کند و نتیجه را به اپراتور نمایش دهد.
در این پروژه تحقیقاتی، مجری تحقیق ابتدا باید سامانه ای طراحی کند که وجود شیء را تشخیص دهد و مکان آنرا بر روی بدن مشخص نماید. مراحل بعدی پروژه، معطوف به استخراج مختصات شیء، رسم خطوط مربعی حول آن و هایلایت کردن شیء روی بدن است.
علاقه مندان می توانند تا ۲۵ اسفند ماه سالجاری پروپوزال خویش را در چارچوب فایل WORD از راه سامانه غزال صندوق نوآوری و شکوفایی به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال نمایند.منبع:

1399/12/17
13:41:27
0.0 / 5
834
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته