توسط صندوق نواوری و شكوفایی محقق می شود؛

ارائه تسهیلات به دانش بنیانها برای حضور در نمایشگاههای خارجی

ارائه تسهیلات به دانش بنیانها برای حضور در نمایشگاههای خارجی صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام نمود که تسهیلات 3.8 میلیارد تومانی به شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه های خارجی اعطا می کند.به گزارش مداربسته به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر مرضیه شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در وبینار تخصصی توسعه صادرات تجهیزات پزشکی و دارویی به بوسنی و هرزگوین بمنظور آشنایی شرکت های دانش بنیان با نحوه ورود به بازار صادراتی این کشور اظهار داشت: صندوق در امتداد توانمندسازی شرکت های دانش بنیان برای ورود به بازارهای صادراتی خدماتی را طراحی و اجرا کرده است که شامل آموزش و مشاوره، ارزیابی توان صادراتی، حضور در نمایشگاه های تخصصی بین المللی، حضور در نمایشگاه های دائمی خارجی، اعزام و پذیرش هیأت تجاری و حفاظت از مالکیت فکری و ستاندن استانداردهای بین المللی است.
وی در ادامه عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه استفاده شرکت های دانش بنیان از انواع خدمات صادراتی صندوق را تشریح نمود و اظهار داشت: تسهیلات صندوق نوآوری برای حضور شرکتها در نمایشگاه های خارجی امسال ۳.۸ میلیارد تومان بوده است. همین طور تعداد نمایشگاه های خارجی مورد حمایت صندوق در سال آینده از ۱۱۰ نمایشگاه به ۱۳۰ نمایشگاه افزایش خواهد یافت.
به گفته شاوردی، صندوق نوآوری در زمینه اعزام و پذیرش هیأت تجاری در امسال، ۲.۹ میلیارد تومان تسهیلات به صورت بلاعوض مختص کرده است.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد وضعیت فعلی پایگاه های صادراتی محصولات دانش بنیان در کشورهای هدف نیز اظهار داشت: نمایشگاه های دائمی خارجی با کمک کارگزاران بخش خصوصی بمنظور معرفی توانمندی های صادراتی و بازاریابی محصولات در کشورهای مختلفی اجرا شده یا در حال راه اندازی است. هم اکنون نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان ایران در ارمنستان، چین، آذربایجان و عراق برقرار است و نمایشگاه دائمی محصولات ایران در افغانستان در اوایل سال آینده افتتاح می گردد و این نمایشگاه ها در کنیا، سوریه و روسیه در حال ثبت نام شرکت های دانش بنیان متقاضی است. در کشورهای امارات، ترکیه و عمان نیز در جستجوی کارگزار هستیم.
شاوردی در مورد خدمت ارزیابی صادراتی صندوق نوآوری نیز بیان کرد: خدمت دیگر توسعه بازارهای صادراتی شرکت های دانش بنیان ارزیابی، ارزیابی توان صادراتی آنها است. این خدمت به شرکتها کمک می نماید تا توان قابل استفاده در بازارهای صادراتی را شناسایی و تقویت نمایند. صندوق نوآوری و شکوفایی تا ۹۰ درصد از هزینه ها تا سقف چهار میلیون تومان در سال را به صورت بلاعوض تامین می کند تا برای رسیدن به سطح شرکت های برتر صادراتی توانمند شوند.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در آخر درباره تسهیلات این صندوق به شرکت های دانش بنیان برای ستاندن استانداردها و مجوزهای تخصصی و صادراتی اظهار داشت: میزان حمایت صندوق نوآوری از خدمت ستاندن استاندارد صادراتی به میزان ۷۰ درصد از هزینه ها تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان است. میزان حمایت صندوق از ستاندن استانداردهای مختلف شرکت های دانش بنیان امسال ۲.۷ میلیارد تومان به صورت بلاعوض بوده است.
همچنین شاوردی در ارتباط با حمایت صندوق نواوری در حوزه مالکیت فکری اظهار داشت: میزان حمایت صندوق از شرکت های دانش بنیان در حوزه حفاظت از مالکیت فکری امسال ۱.۳۵ میلیارد تومان به صورت بلاعوض بوده است.
شرکت های دانش بنیان داخلی از پتانسیل های بالایی برای صادرات برخوردارند
افشین کلاهی، رئیس هیأت مدیره مجمع تشکل های دانش بنیان جزئیاتی از فعالیت این مجمع را برای نمایندگان انجمن تجاری ایربا بوسنی و هرزگوین بیان کرد و اظهار داشت: هم اکنون ۵۰ تشکل ملی و استانی عضو مجمع هستند که در حوزه های مختلف صنعتی و های تک فعالیت می نمایند.
وی اضافه کرد: هم اکنون ۵۸۵۶ شرکت دانش بنیان در ایران فعال می باشند که پتانسیل های بالایی برای صادرات به کشور بوسنی و هرزگوین دارند.

1399/12/26
20:27:05
0.0 / 5
653
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته