رییس مركز توسعه فناوری های راهبردی:

همه استان ها تا آخر دولت دوازدهم صاحب كارخانه نوآوری می شوند

همه استان ها تا آخر دولت دوازدهم صاحب كارخانه نوآوری می شوند رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: با تاکید رئیس جمهوری در خصوص راه اندازی کارخانه های نوآوری در کشور، همه استان ها تا آخر دولت دوازدهم صاحب کارخانه نوآوری می شوند.


اسماعیل قادری فر روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار دانشگاه وآموزش ایرنا اضافه کرد: ایجاد کارخانه های نوآوری در پهنه های صنعتی متروکه شهرها یک مفهوم جدید است که از سال ۹۵ در دستورکار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفت تا با بازسازی و بهسازی کارخانجات صنعتی متروکه و پهنه های صنعتی که به خاطر الزامات زیست محیطی از کلان شهرها خارج شدند و هم اکنون بلااستفاده هستند، به کانونی برای نوآوری و خلاقیت جوانان و نخبگانمان تبدیل شوند.
قادری فر افزود: کارخانه های نوآوری محل پشتیبانی از ایده های نو و زایش استارتاپ ها و کسب وکارهای نو هستند که برای میزبانی شایسته از شتاب دهنده های تخصصی و هدایت جوانان به سمت کسب و کارهای نوآورانه، این مفهوم جدید خلق شد.
وی خاطرنشان کرد: طبق توافقات و برنامه ریزی و قراردادهایی که با کمک استاندارها در سرتاسر کشور منعقد شده، در نهایت تا آخر دولت دوازهم و تیرماه ۱۴۰۰ همه استان های کشور علاوه بر داشتن پارک علم و فناوری و مراکز رشد که مشغول فعالیت هستند، صاحب کارخانه های نوآوری با این تعریف خواهند شد و جریان توسعه فناوری با شکل گیری اکوسیستم نوآوری در کشور با ظهور و بروز این کارخانه ها شتاب بیشتری خواهد گرفت.
رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری اظهار داشت: نخستین تجربه ایجاد کارخانه نوآوری در کشور در مجموعه کارخانه نوآوری آزادی در تهران است که در یک پهنه صنعتی متروکه در فضای ۲۰ هزار مترمربع و با اشتغال ۳۵۰۰ نفر از فارغ التحصیلان افتتاح شد.
قادری فر اضافه کرد: برای توسعه این مفهوم جدید بعنوان الگو در کشور، کارخانه نوآوری "های وی" هم در شرق تهران بازسازی و به وجود آمد، این دو الگوی موفق در کشور بودند. با این تجریه خیلی خوب که کارخانه های نوآوری یک حلقه واسط پیش از پارک های علم وفناوری برای پشتیبانی از استارتاپ ها و کسب و کارهای نو هستند، طبق دستور رئیس جمهور بنا شد در سرتاسر کشور و حداقل در مراکز استان های کل کشور در ۳۲ استان یک کارخانه نوآوری ایجاد و راه اندازی شوند.
وی اظهار داشت: این الگو، الگوی موفقی بود و در دستور کار قرار گرفت. پس از تاکید رئیس جمهوری بلافاصله کلان شهرهایی مثل مشهد مقدس و شیراز وارد این عرصه شدند و دو کارخانه متروکه و بزرگ کوکاکولای مشهد در نزدیکی دانشگاه فردوسی مشهد و مجموعه کارخانجات مخابراتی ایران در قلب شهر شیراز هدف قرار گرفتند و آنها هم بعنوان دو کارخانه بزرگ نوآوری در استان ها و این دو کلان شهر ایجاد و راه اندازی شدند. این دو کارخانه نوآوری با هدایت استارتاپ ها و فعالیت آنها در این مجموعه ها رسما وارد مدار نوآوری کشور شدند.


1400/01/06
13:25:18
5.0 / 5
836
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته