در گزارش مداربسته عنوان شد؛

راه اندازی خانه فناوری ایران در روسیه

راه اندازی خانه فناوری ایران در روسیه به گزارش مداربسته رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی با اشاره به اینکه خانه های نوآوری و فناوری با هدف دیپلماسی فناوری ایجاد می شوند، اظهار داشت: تابحال ۳ خانه بعنوان هاب صادراتی بوجود آمده است.دکتر مهدی قلعه نوی درباره برنامه های معاونت علمی برای توسعه ارتباطات بین المللی و صادرات محصولات دانش بنیان به خبرنگار مهر اظهار نمود: یکی از برنامه های اصلی که از سال ۹۹ با هدف توسعه زیرساخت فیزیکی در بازارهای هدف صادراتی برای شرکتهای دانش بنیان، فناور و خلاق در معاونت علمی پیگیری کردیم ایجاد خانه های نوآوری و فناوری در خارج از ایران بود.
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری با اشاره به اینکه در سال ۹۹ توانستیم ۲ خانه فناوری و نوآوری را در کشور کنیا و سوریه راه اندازی نماییم، اظهار داشت: نخستین خانه نوآوری و فناوری در سالهای قبل در چین، دومی و سومی در کنیا و سوریه پارسال به راه افتاده است.
قلعه نوی با اشاره به اینکه به این خانه های نوآوری و فناوری «iHiT» می گویند، اظهار داشت: این خانه ها در واقع با هدف عرضه خدمات سخت افزاری از قبیل تأمین فضای کار اختصاصی و فضای کار اشتراکی و اتاق جلسات و شوروم کالایی بوجود آمده اند تا شرکتها بتوانند به این واسطه محصولات خویش را به کشور مربوطه و سایر کشورهای همجوار آنها صادرات کنند.
وی تصریح کرد: عرضه خدمات نرم افزاری شامل تحقیقات بازار، بازاریابی، دریافت استانداردها و مجوزهای فروش همچون اقداماتی است که به این شرکتهای دانش بنیان، فناور و خلاق در خانه نوآوری عرضه می شود تا روند صادرات با سهولت اجرایی شود.
به گفته رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری، همینطور نشست های تجاری در این خانه ها با هدف انجام فعالیتهای بین المللی در حوزه صادرات برگزار می گردد.
وی ضمن اشاره به دیگر هدف راه اندازی خانه های نوآوری اظهار داشت: چنین کشوری که خانه نوآوری در آن بوجود آمده بعنوان هاب صادراتی می تواند زمینه صادرات به سایر کشورهای منطقه برای شرکتهای دانش بنیان را فراهم آورد.
وی ضمن اشاره به سایر برنامه های بین المللی اظهار داشت: همینطور در سال ۹۹ در جهت توسعه ارتباطات بین المللی و با عنایت به محدودیت های بوجود آمده بواسطه پاندمی کرونا ۱۲ نشست آنلاین با آلمان، سوئیس، اتریش، افغانستان، پاکستان، کنیا، آفریقای جنوبی، مالزی، اندونزی، روسیه، قزاقستان و ازبکستان برگزار کردیم. این نشست ها با هدف تبیین شرایط بازار و تناظر یابی شرکتها با همتایان و مشتریان شأن در سایر کشورها انجام شده و نتایجی هم داشت.
وی ضمن اشاره به نتایج این نشست ها اظهار داشت: صادرات انواع طعم دهنده، خشک کن های خورشیدی، تجهیزات پزشکی مصرفی و.. به کشورهای افغانستان، مالزی و ازبکستان از نتایج این نشستها بودند.
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری در مورد هفته نوآوری ایران اظهار داشت: ۱۰۰ شرکت از ۳۰ کشور با هدف توسعه تجارت بین ایران و کشورهای شرکت کننده جلسات آنلاین با یکدیگر برقرار کردند.
وی اظهار داشت: راه اندازی خانه های نوآوری در سال ۹۹ شروع خوبی بوده تابحال محصولات ۵ شرکت دانش بنیان دارو و تجهیزات پزشکی در شرق آفریقا رجیستر شده و مقرر است بعد از اتمام فرآیند ثبت بازاریابی و صادرات محصولات آغاز شود.
راه اندازی خانه نوآوری و تکنولوژی جدید در سایر کشورها
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری اضافه کرد: ما در صدد هستیم که در سال ۱۴۰۰ دو خانه نوآوری و فناوری را در دو کشور دیگر راه اندازی نماییم.
وی افزود: حالا مقدمات راه اندازی چهارمین خانه فناوری و نوآوری ایران در کشور روسیه بوجود آمده است که در خردادماه و همزمان با برگزاری دومین نشست میان شرکتهای دانش بنیان ایران و طرف های روس این مورد هم به سرانجام خواهد رسید.


منبع:

1400/01/13
17:44:55
5.0 / 5
825
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته