تولید قطعات تعمیری بدنه جت های جنگنده با چاپگر سه بعدی

تولید قطعات تعمیری بدنه جت های جنگنده با چاپگر سه بعدی یک شرکت سوئدی از جایگزینی قطعات معیوب و تعمیری بدنه جت جنگنده گریپن با بهره گیری از قطعات تولید شده با چاپگر سه بعدی برای نخستین بار آگاهی داده است.به گزارش مداربسته به نقل از نیواطلس، پرواز آزمایشی جنگنده تعمیر شده با بهره گیری از این قطعات با موفقیت بر فراز کارخانه شرکت ساب در سوئد در تاریخ ۱۹ مارس سال ۲۰۲۱ انجام شد.
انتظار می رود این موفقیت سبب تولید منظم قطعات تعمیری ابزار مختلف جنگی و نظامی با بهره گیری از چاپگر سه بعدی در سال های آتی شود. باتوجه به ضرورت استواری وسایل و ابزار جنگی و دوام و پایداری قطعات تولید شده با چاپگرهای سه بعدی، استفاده از این چاپگرها بدین منظور همیشه با ابهام مواجه بوده است. اما گفته می شود در آینده حتی برای تعمیر کشتی های جنگی و رفع نیازهای لجستیکی آنها نیز از قطعات تهیه شده با بهره گیری از چاپگرهای سه بعدی استفاده خواهد شد.
این تحول تعمیر سریع جنگنده های لطمه دیده در نبردهای هوایی را با هزینه کمتر و سرعت بیشتر ممکن می کند تا تعداد بیشتری از هواپیماهای جنگی همیشه آماده پرواز و شرکت در عملیات رزمی باشند.
ساب از سال ۲۰۱۸ در تلاش جهت استفاده از چاپگرهای سه بعدی برای تعمیر سریع بدنه بیرونی لطمه دیده هواپیماهای جنگی بوده و تکمیل این طرح با اسکن سه بعدی بدنه جنگنده های تولیدی آن ممکن شده است. برای تهیه قطعات تعمیری با چاپگر سه بعدی از نوعی پلیمر بسیار مستحکم ارزان و مقاوم در مقابل اشعه ماورا بنفش و مواد مختلف شیمیایی استفاده شده است.

1400/01/18
11:55:04
5.0 / 5
549
تگهای خبر: تولید , شركت , مواد , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته