حلقه هوشمند جایگزین كلید و كارت بانكی می شود

حلقه هوشمند جایگزین كلید و كارت بانكی می شود به گزارش مداربسته محققان انستیتوی فناوری ریخته گری، کامپوزیت و فرآوری وابسته به جامعه فرانهوفر آلمان، با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی و RFID حلقه هوشمندی را ساختند که قابلیت جایگزینی کلیدها و کارت های اعتباری را دارد.



به گزارش روز چهارشنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از پایگاه خبری ساینس، برچسب های RFID در واقع بخشی از یک سیستم شناسایی با استفاده از امواج رادیویی هستند که به یک شیء متصل شده و داده هایی را در چارچوب سیگنال های الکترونیکی و الکترومغناطیسی برای یک دستگاه بازخوان ارسال می کنند.
این حلقه هوشمند دارای یک برچسب RFID است که توسط پالس های الکترومغناطیس یک دستگاه رادار شارژ می شود. این حلقه به صورت مستمر سیگنال هایی را برای دستگاه رادار ارسال می کند که حاوی داده هایی مانند پسورد اختصاصی کاربر است.



طرز کار حلقه به چه شکل است؟

برای ساخت این حلقه با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی، پرتوهای لیزر پودر فلز را داغ کرده و در یک ساختار معین ذوب می کنند تا ذرات فلز به هم متصل شده و حلقه را به صورت لایه به لایه شکل دهند.

در جریان کار حفره ای درون حلقه ایجاد می شود و یک بازوی رباتیک برچسب RFID را درون آن قرار می دهد. سپس روی برچسب با لایه ای از فلز به ضخامت یک میلی متر بسته می شود.

محققان امیدوارند بزودی از این تکنولوژی برای باز کردن انواع در، خرید کالا و حتی ارسال اطلاعات حیاتی کاربر برای امدادگران استفاده کنند.

همچنین با استفاده از این تکنولوژی میتوان تجهیزات هوشمندی مانند قطعات فلزی ماشین آلات تولید کرد که اطلاعاتی را در ارتباط با کارکرد خود مخابره می کنند.


1400/02/17
12:33:48
5.0 / 5
357
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته