158 اولویت پژوهشی زیست فناوری شناسایی شد

158 اولویت پژوهشی زیست فناوری شناسایی شد مداربسته: ستاد توسعه زیست فناوری به دنبال گسترش پژوهش های فناورانه این حوزه بنا دارد با شناسایی 158اولویت پژوهشی از توانمندی سرآمدان علمی و نخبگان بهره برد.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری، در دنیای امروز، دانایی یکی از محورها و فاکتورهای اصلی پیشرفت هر جامعه محسوب می شود. یکی از فاکتورهای این دانایی را انجام پروژه های علمی می دانند که نقشی موثر در توسعه فناوری دارند. در حقیقت پژوهش راهی برای بسط مرزهای دانش و گشودن افق های تازه در این حوزه می دانند بنا بر این توجه به پژوهش های علمی یکی از اولویت های همه کشورها بدل شده است.
توسعه علمی، صنعتی و فرهنگی هر کشور بدون پرداختن به امر پژوهش با موفقیت چندانی همراه نخواهد بود. در حقیقت پژوهش موتور محرک پیشرفت و توسعه شمرده می شود. در ایران هم چند سالی است که جایگاه پژوهش و تحقیق ارتقا یافته و یکی از دستاوردهای شکل گیری زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور را توسعه پژوهش های علمی و فناورانه می دانند.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این راه، ماموریتی ویژه برای ستادها با هدف توسعه پژوهش های فناورانه تعریف کرده است. ستاد توسعه زیست فناوری نیز به تبع این رسالت مهم و راهبردی ۱۵۸ اولویت پژوهشی در کشور تعیین کرده است تا گامی موثر در گسترش فناوری های این حوزه داشته باشد.
فناوری هایی در رابطه با ۴۱ موضوع اصلی مانند تولید دارو، تامین امنیت غذایی، واکسن، خوراک دام و طیور، زیست دریا، حد واسط های دارویی، مخمرها، سلامت، محیط زیست و غیره.


منبع:

1400/02/29
20:02:25
5.0 / 5
385
تگهای خبر: امنیت , تولید , دستاورد , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته