پروژه های اولویت دار حوزه گیاهان دارویی و صنایع غذایی اجرا می شود

پروژه های اولویت دار حوزه گیاهان دارویی و صنایع غذایی اجرا می شود به گزارش مداربسته موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی و جهاد کشاورزی خراسان رضوی تفاهمنامه ای در زمینه اجرای پروژه های اولویت دار حوزه گیاهان دارویی و صنایع غذایی منعقد نمودند.به گزارش مداربسته به نقل از موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی و موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی با هدف ارتقاء بهره وری، تسهیل و برقراری ارتباط پویا و دوسویه میان مراکز علمی – پژوهشی و تولیدکنندگان صنعتی و به منظور تحقق اهداف برنامه های کلان کشور تفاهمنامه همکاری امضاء کردند.
بر اساس تفاهمنامه منعقد شده، توسعه همکاریهای مشترک با موضوعات همکاریهای علمی، فنی و پژوهشی، زیست محیطی و تعریف طرح های پژوهشی با محوریت موضوعات اولویت دار بخصوص گیاهان دارویی، صنایع پروتئینی، شیلات و فرآورده های آن، بازاریابی و مصرف، طعم دهنده ها و صمغ های بومی استان مورد تاکید قرار گرفته است.
ارتقاء زمان ماندگاری و بسته بندی محصولات، رفع مشکلات واحدهای تولیدی و توسعه مدیریت استفاده از ضایعات کشاورزی برای خوراک دام یا تولید کود، مفاد دیگر این تفاهمنامه را می سازند.
پیگیری ایجاد کد آیسیک جدید در حوزه صنایع تبدیلی و غذایی از وزارت جهاد کشاورزی، برگزاری رویدادهای کارآفرینی، راه اندازی و توسعه شرکتهای دانش بنیان از دیگر موضوعات این تفاهمنامه همکاری به حساب می آید.
از مفاد کلیدی و استراتژیک این تفاهمنامه میتوان به همکاریهای مشترک در زمینه ارزیابی و استاندارد سازی محصولات کشاورزی در بهبود وضعیت صادرات، کاهش مصرف نهاده های تولید و انرژی در واحدهای تولیدی و همینطور مدیریت استفاده از پساب های تولیدی و ذخیره انرژی اشاره نمود.
این تفاهمنامه به مدت دو سال و در ۱۴ بند تنظیم و امضاء شده است.

1400/03/04
10:05:29
5.0 / 5
380
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته