صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق تاسیس شد

صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق تاسیس شد صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق بمنظور ارائه خدمات مالی به شرکت های صنایع خلاق و فرهنگی تاسیس شد.


در راستای ایجاد صندوق های پژوهش و فناوری که بمنظور ارائه انواع خدمات مالی به اکوسیستم فناوری و نوآوری ایجاد می شوند، تاسیس صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق نیز با هدف ارائه خدمات مالی به شرکت های صنایع خلاق و فرهنگی صورت گرفته است.
شرکت های خلاق و زیست بوم صنایع نرم و خلاق به نهادهای مالی نیاز دارند که بصورت تخصصی به نیازهای مالی اینطور از شرکتها پاسخ دهند. بر این اساس، تاسیس صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق، گامی بلندی در این عرصه شمرده می شود.
یکی از اهداف و ماموریت های صندوق، پشتیبانی از توسعه ذینفعان اصلی و فعالان زیست بوم صنایع خلاق برمبنای اولویت های فرهنگی ایرانی و اسلامی است.
این صندوق همین طور از افزایش سهم تولیدات ملی، صادرات محصولات و خدمات نسبت به سایر صنایع و محصولات کشور، حمایت می کند.
افزایش ضریب نفوذ نوآوری و فناوری در تولید محصولات و خدمات در حوزه صنایع فرهنگی، ایجاد زیرساخت مناسب برای تسهیل فرآیندهای سرمایه گذاری، جذب و هدایت سرمایه و سرمایه گذاران، خدمات مالی در حوزه صنایع خلاق و نوآورانه، نیز بخش دیگری از اهداف راهبردی این صندوق را تشکیل می دهد.
صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق با سرمایه گذاری و کمک به گسترش زیرساخت، شبکه ها، فناوری ها، ناشران و توسعه دهندگان بازار و کارهای زیرساختی توسعه دهنده زیست بوم صنایع و محصولات خلاق و نوآورانه، تلاش دارد تا زیست بوم صنایع نرم و خلاق را هر چه بیشتر توسعه دهد.
بر اساس گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این صندق به شرکت های خلاق و نوآور خدمات اعتباری و مالی می دهد. همین طور برای آنها ضمانت نامه صادر می کند.
تامین مالی، ارائه تسهیلات، لیزینگ، کارگزاری تسهیلات، جذب و معرفی سرمایه گذار و سرمایه گذاری خطرپذیر، دیگر خدمات ارائه شده توسط این صندوق اعلام شده است.
به گزارش مداربسته به نقل از ایرنا، مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنایع خلاق اوایل خردادماه ۱۳۹۹ در چهل و هفتمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، علی وحدت دبیر کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری و رییس صندوق نوآوری و شکوفایی و دیگر اعضا برگزار و در این نشست صادر شده بود.


1400/03/11
10:32:05
5.0 / 5
410
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته