عرضه خدمات در زمینه تحقیقات سلولی بوسیله ی یك شركت دانش بنیان

عرضه خدمات در زمینه تحقیقات سلولی بوسیله ی یك شركت دانش بنیان به گزارش مداربسته یک شرکت دانش بنیان با عرضه خدمات بسیار خاص در حوزه سلولی، تحقیقات در این حوزه را یک گام به جلو راند.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری، احسان جان زمین مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: شرکت ما یکی از محدود مجموعه های عرضه خدمات آزمایشگاهی تکنیک فلوسایتو متری Flow ) cytometry)در ایران است. این تکنیک بر روی بررسی سلول ها و تعیین نوع آنها متمرکز است. مثلاً اگر بخواهید از سلول های بنیادی برای درمان استفاده کنید، باید معلوم شود که این سلول بنیادی است یا خیر؛ بنابراین این مجموعه ها از خدمات ما استفاده می نمایند.
وی اضافه کرد: حوزه های گسترده ای همچون زیست شناسی گیاهی، زیست شناسی جانوری و صنعت داروسازی از این خدمات استفاده می نمایند. برای مثال زمانی که یک دارو تولید می شود، می خواهند بدانند که این دارو چه اثری بر روی سلول دارد و ما این نتایج را در اختیار آنها قرار می دهیم.
این فعال حوزه دانش بنیان اظهار داشت: یکی دیگر از کاربردهای این خدمات، بحث هندسی پزشکی است. برای نمونه، امکان دارد یک محقق و پژوهشگر بخواهد بداند که الکترومغناطیس چه اثری بر روی سلول دارد. از این تکنیک حتی میتوان در شناسایی سلول های سرطانی هم استفاده نمود. برخی دانشجویان هم از خدمات ما استفاد ه می کنند.
جان زمین ضمن توضیح فرایندهای استفاده از این خدمات، اضافه کرد: دستگاههای مورد استفاده در این روش، بسیار گران است، مثلاً یکی از دستگاه ها بیشتر از ۲ میلیارد تومان قیمت دارد. برخی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی هم این دستگاه ها را در اختیار دارند، اما دانشجویان و محققان آنها از خدمات ما استفاده می نمایند. دلیل این امر این است که نتایج حاصله در این آزمایشات، به شدت به دانش اپراتور وابسته است و ما در حدود ۲۰ سال در این عرصه تجربه داریم.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، ضمن اشاره به بسترهای فناوری مبتنی سلول، در ایران، اظهار داشت: ما اپراتورهای خیلی از دانشگاه ها را آموزش داده ایم و همینطور صفر تا صد این خدمات را عرضه می نماییم. استفاده از خدمات ما صرفه جویی در هزینه ها را به همراه دارد در آینده هم می خواهیم تا دامنه خدمات خویش را هر چه بیشتر وسعت ببخشیم.


منبع:

1400/03/12
12:22:36
5.0 / 5
547
تگهای خبر: آموزش , اپراتور , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته