معاونت علمی اعلام كرد؛

تعداد شركت های دانش بنیان از ۶۰۰۰ فراتر رفت

تعداد شركت های دانش بنیان از ۶۰۰۰ فراتر رفت معاونت علمی و فناوری اعلام نمود هم اکنون تعداد شرکت های دانش بنیان به بالای ۶ هزار و ۳۵ شرکت رسیده است.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری، شرکتهای دانش بنیان بر مبنای ماهیت و فعالیت شان، به دو گروه شرکتهای دانش بنیان تولیدی و نوپا دسته بندی شده و دانش بنیان های نوپا یا تولیدی هم بر مبنای نوع فعالیت، پیچیدگی و اهمیت فناورانه در ۳ گروه نوع یک، نوع دو یا نوع ۳ جای می گیرند.
در حال حاضر تعداد شرکتهای دانش بنیان به بیشتر از ۶ هزار و ۳۵ شرکت رسیده است.
بیشترین حجم از این کسب و کارها به دانش بنیان های تولیدی نوع دو اختصاص یافته به صورتی که تعداد آنها برابر با ۳ هزار و ۲۸۹ شرکت است. ۵۴ درصد از فعالیتهای فناورانه به شرکتهای تولیدی نوع دو متعلق می باشد.
همچنین شرکتهای دانش بنیان نوپا نوع ۲ با تعداد ۱۵۸۰ شرکت، سهم ۲۶ درصدی از زیست بوم نوآوری و فناوری را به خود اختصاص داده اند.
شرکت های دانش بنیان در حوزه های متعدد فناوری همچون فناوری زیستی، کشاورزی، صنایع غذایی، دارو، فرآورده های پیشرفته تشخیص و درمان، مواد پیشرفته، محصولات برپایه فناوری های شیمیایی، ماشین آلات پیشرفته، تجهیزات پزشکی، برق، الکترونیک، فوتونیک، مخابرات، فناوری اطلاعات و ارتباطات، نرم افزارهای کامپیوتری و خدمات تجاری سازی بیش ترین حجم از تولید محصولات و خدمات دانش بنیان را عرضه می دهند.
درآمد قابل توجه شرکتهای دانش بنیان
سهم شرکتهای دانش بنیان از اقتصاد کشور در سال ۱۳۸۹ تنها ۲ هزار میلیاردریال بود اما بر مبنای آخرین آمار، امسال میزان فروش شرکتهای دانش بنیان از ۹۰۰ هزار میلیارد فراتر رفته که رشدی بیشتر از ۴۵۰ درصدی را نشان داده است.
«پایتخت» بزرگ ترین میزبان فعالان زیست بوم نوآوری
وجود زیرساخت ها پهنه های نوآورانه و خدمات سهل الوصول سبب شده است تا بیش ترین تمرکز فعالان زیست بوم نوآوری همچون شرکتهای دانش بنیان در تهران صورت بگیرد، به صورتی که پایتخت میزان بیشتر از ۳۱۹۹ شرکت دانش بنیان است. اما استان اصفهان بعد از پایتخت، دارنده بیش ترین شرکتهای دانش بنیان است به صورتی که ۵۴۷ شرکت دانش بنیان در این استان استقرار دارند.
استان خراسان رضوی با میزبانی ۳۱۶ شرکت دانش بنیان بعد از استانهای تهران و اصفهان، بیش ترین سهم از استقرار فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری را به خود مختص کرده است.

1400/04/01
20:55:45
5.0 / 5
321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته