حمایت صندوق نوآوری از شركتهای دانش بنیان در 140 نمایشگاه دائمی خارجی

حمایت صندوق نوآوری از شركتهای دانش بنیان در 140 نمایشگاه دائمی خارجی به گزارش مداربسته مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: بیشتر از ۱۴۰ نمایشگاه خارجی در سال ۱۴۰۰ در حوزه های مختلف فناوری همچون فناوری اطلاعات، ساختمان، صنایع غذایی و معدنی تحت حمایت صندوق قرار گرفته است.


به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، مرضیه شاوردی در یازدهمین یکشنبه های صادراتی صندوق نوآوری با مبحث «پذیرش هیات تجاری از افغانستان» اضافه کرد: در پاویون شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه ها، ۹۰ درصد هزینه ها تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان به شرکت ها پرداخت می شود.
وی بیان نمود: دلیل حمایت صندوق نوآوری از حضور شرکت ها در نمایشگاه های دائمی خارجی، توسعه صادرات شرکتهای دانش بنیان است تا آنها بتوانند در بازارهای هدف صادراتی به مدت یک سال محصول خویش را به نمایش بگذارند که با کمک کارگزاران این کار انجام می شود. هم اکنون چهار نمایشگاه در چین، آذربایجان، عراق و ارمنستان داریم که نمایشگاه افغانستان بزودی افتتاح می گردد.
شاوردی درباره اهداف برگزاری یکشنبه های صادراتی صندوق نوآوری عنوان کرد: اعزام و پذیرش هیات تجاری را در نظر گرفته ایم تا شرکتهای دانش بنیان بتوانند جلسات B۲B را با شرکای خارجی خود دنبال کنند و کارگزاران، برنامه ریزی جلسات را برای شرکت ها انجام دهند.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی بیان نمود: در صندوق می توانیم میزبان هیات تجاری باشیم و صندوق کمک می نماید تا شرکتهای دانش بنیان استانداردهای لازم را برای حضور در نمایشگاه ها دریافت نمایند تا الزامات مشتریان و کارگزاران تامین گردد.
وی درباره خدمات آزمایشگاهی هم اظهار داشت: صندوق نوآوری در جهت خدمات آزمایشگاهی، ۷۰ درصد هزینه ها تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان به شرکتهای دانش بنیان کمک می نماید تا بتوانند آزمون های تخصصی را بر روی محصولات دانش بنیان خود انجام دهند.
شاوردی با اشاره به اینکه مهم ترین دارایی های شرکتهای دانش بنیان، دارایی های فکری است، اضافه کرد: با عنایت به این که شناسایی این دارایی ها از اهمیت بسیاری برخوردار است، ۱۴ خدمت در صندوق نوآوری وجود دارد تا از دارایی های فکری شرکتهای دانش بنیان محافظت کند.

۲/۵ میلیارد دلار حجم صادرات ایران به افغانستان است
محمدمهدی جوانمرد قصاب، مدیر کل حوزه ریاست سازمان توسعه تجارت هم در این رویداد اظهار داشت: ۹۰ درصد کالاهای مصرفی در افغانستان، وارداتی است؛ چون که به علت تخریب ها و نبود زیرساخت ها، تولید در این کشور هزینه زیادی دارد.
وی اضافه کرد: اگر امنیت اقتصادی در افغانستان بهتر شود، حوزه های IT، گردشگری و سلامت پیشرفت خواهد کرد؛ چرا این کشور در دوران تحریم با آسیب زیاد مواجه گردید.
مدیرکل حوزه ریاست سازمان توسعه تجارت افزود: هم اکنون صادرات مواد صنعتی، ساختمانی، فرش ماشینی، موکت و شیرینی جات به افغانستان وجود دارد. ضمن این که صادرات به افغانستان به ریال نیست و به صورت دلاری انجام می شود.


افغانستان بیشترین واردات را از ایران دارد
احمد سعید سادات، رایزن بازرگانی سفارت افغانستان در ایران در این رویداد اظهار داشت: بازار افغانستان بکر است و این کشور از نظر صنعتی پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است.
وی اضافه کرد: تجارت افغانستان با ایران بیشتر از سایر کشورها است و بیشترین واردات را از ایران داریم؛ چون که فرهنگ افغانستان و ایران به هم نزدیک است.
سعید سادات با اشاره به اینکه در افغانستان ۲۴ شهرک صنعتی بوجود آمده است، بیان نمود: افغانستان هیچ محدودیتی در برگزاری نمایشگاه با حضور شرکتهای دانش بنیان ایرانی ندارد و از حضور آنها در کشورمان استقبال می نماییم.

تجارت افغانستان با ایران بیشتر از سایر کشورها است
در ادامه این نشست عباسعلی خاکسار، مدیرعامل شرکت مدیریت بین المللی تجارت و رویداد آرسا در مورد فعالیت این شرکت اظهار داشت: شرکت آرسا در ۱۰ سال در نمایشگاه های داخلی عموما در تهران و مشهد و در خارج از کشور در اروپا، ژاپن و هنگ کنگ و همینطور در افغانستان به شکل ویژه ای حضور داشته است.

وی درباره برگزاری نمایشگاه در افغانستان بیان نمود: افغانستان محدودیتی در برگزاری نمایشگاه ندارد، اما هنوز سالن های نمایشگاه مجهزی در این کشور راه اندازی نشده و عمده نمایشگاه ها در کابل برگزار می گردد.
مدیرعامل شرکت مدیریت بین المللی تجارت و رویداد آرسا عنوان کرد: مهم ترین راه ورود به بازار افغانستان از جانب شرکتهای ایرانی، حضور در نمایشگاه های این کشور است. عمده فعالیتهای نمایشگاهی در افغانستان هم در حوزه خدمات شهری، پلاستیک و پلیمر بوده است.
خاکسار در مورد برگزاری مطلوب تر نمایشگاه در افغانستان اظهار داشت: در افغانستان برنامه های متنوعی برای غرفه داران به همراه پخش تیزرهای تبلیغاتی از کانال های سراسری افغانستان و دعوت از خبرنگاران را پیشبینی شده است.
وی اضافه کرد: ۴۵ شرکت به همراه طیف زیادی از محصولات در نمایشگاه افغانستان حضور پیدا می کنند، به صورتی که از دستگاههای پوشش صنعتی تا تجهیزات پزشکی و دستگاههای بسته بندی در آن حضور دارند.منبع:

1400/04/08
18:05:35
5.0 / 5
430
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته