ابداع كاغذ الكترونیكی كه رنگ های درخشان را به نمایش می گذارد

ابداع كاغذ الكترونیكی كه رنگ های درخشان را به نمایش می گذارد به گزارش مداربسته محققان سوئدی کاغذ الکترونیکی ابداع نموده اند که طیف رنگ ها را باکیفیت بهتر و درخشان به نمایش درمی آورد.


به گزارش روز سه شنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از پایگاه اینترنتی یورک الرت، این نوع جدید از صفحه بازتابنده که بعنوان «صفحه الکترونیکی» توصیف می شود، با استفاده از نور محیط، مصرف انرژی را به حداقل می رساند.
صفحات سنتی دیجیتال از نور پس زمینه برای روشن کردن متن یا تصاویر نمایش داده شده روی خود استفاده می نمایند. این مورد جهت استفاده در خانه خوب است اما همه ما مشکلات مشاهده ای استفاده از چنین صفحاتی در زیر نور آفتاب ایجاد می شود.
این در حالی است که صفحات بازتاب دهنده تلاش دارند که با استفاده از نور محیط از نحوه واکنش چشم ما به کاغذ طبیعی تقلید کنند.
برای این که صفحات بازتابنده با صفحات دیجیتالی پرمصرفی که امروز از آنها استفاده می نماییم رقابت کنند، تصاویر و رنگ ها باید با همان کیفیت بالا تولید شوند.
اکنون تحقیقات محققان گروه شیمی و مهندسی شیمی در «دانشگاه صنعتی چالمرز» در سوئد نشان داده است که چگونه میتوان این فناوری را جهت استفاده تجاری جذاب کرد.
این محققان قبلاً موفق به تولید ماده ای بسیار نازک و انعطاف پذیر شده بودند که تمام رنگ هایی را که صفحه نمایش LED می تواند نمایش دهد تولید می کند و در عین حال تنها به یک دهم انرژی یک تبلت استاندارد نیاز دارد.
اما در طراحی قبلی رنگ ها روی صفحه بازتابنده باکیفیت مطلوب نمایش داده نمی شدند.
اکنون آنها با استفاده از یک ماده متخلخل و نانو ساختار حاوی تری اکسید تنگستن، طلا و پلاتین که قبلاً در مورد آن تحقیق شده است، یک روش جدید را امتحان کردند. آنها این طراحی را بگونه ای وارونه سازی کردند که سبب می شود رنگ ها با دقت بسیار بیشتری بر روی صفحه نمایش ظاهر شوند.
وارونه سازی این طرح نشان دهنده یک گام بزرگ رو به جلو است. آنها مولفه ای را که ماده به یک هادی الکتریکی تبدیل می کند به جای این که مانند قبل در بالای ماده نانو ساختار پیکسلی شده که رنگ ها را تولید می کند، قرار دهند، در زیر این ماده قرار دادند.
این طراحی جدید این امکان را میسر می سازد که مستقیم به سطح پیکسلی شده نگاه کرد و در نتیجه رنگ ها را با وضوح بیشتری مشاهده کرد.
مشروح این مطالعه در مجله nano letters انتشار یافته است.منبع:

1400/04/23
19:22:59
5.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته