انتشار اطلاعات علمی در مورد واكسن نانوذره ای ضدبیماری RSV

انتشار اطلاعات علمی در مورد واكسن نانوذره ای ضدبیماری RSV به گزارش مداربسته شرکت ویرومتیکس نتایج در ارتباط با واکسن ضد نوعی عفونت ریه را در چارچوب دو مقاله منتشر نمود. در این واکسن از نانوذرات استفاده شده است.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا، ویرومتیکس (Virometix) یکی از شرکت های خصوصی زیست فناوری سوئیس درحال تولید نسل جدیدی از واکسن ها و داروهای ایمنی درمانی برای پیشگیری و درمان بیماریهای عفونی و بیماریهای سرطانی است.
این شرکت بتازگی از انتشار کلیدی ترین داده های اثبات مفهوم غیربالینی در مورد واکسن درحال توسعه خود آگاهی داده است. نتایج مربوط به این واکسن موسوم به V- ۳۰۶ در دو نشریه بسیار معتبر به چاپ رسیده است.
نتایج پخش شده، واکسن V-۳۰۶ را احتمالاً با بهره گیری از یک روش واکسیناسیون بدون سوزن، برای پیشگیری در مقابل عفونت ویروس متناوب تنفسی (RSV) تأیید می کند.
اولین مقاله در NPJ Vaccines انتشار یافته است که داده ها نشان میدهد که از آنتی ژن و سیستم تحویل نانوذرات مصنوعی برای تولید این واکسن (V-۳۰۶) بمنظور پیشگیری در مقابل عفونت RSV استفاده شده است.
تجویز V-۳۰۶ موجب ایجاد سطح بالایی از آنتی بادی های خنثی کننده خاصی شده که موجب محافظت از عفونت RSV در مدلهای حیوانات پیش بالینی می شود.
این نتایج نشان میدهد که تولید یک واکسن RSV خاص اپی توپ مصنوعی ایمن و موثر ممکنست عملی باشد و از مطالعه فاز ۱ درحال انجام با V-۳۰۶ در زنان داوطلب سالم در سن باروری پشتیبانی کرده است.
مقاله دوم در نشریه Vaccine انتشار یافته است و داده های مهمی را برای تأیید پتانسیل V-۳۰۶ بمنظور تجویز «از راه پوست» بوسیله پچ پوست ارائه می دهد.
بر اساس اعلام روز یکشنبه ستاد فناوری نانو، به دنبال تجویز V-۳۰۶، پاسخ ایمنی با افزایش قابل توجهی در آنتی بادی های اختصاصی برای آنتی ژن مورد نظر و خنثی سازی RSV مشاهده می شود.
واکسیناسیون با V-۳۰۶ بطور قابل توجهی همانندسازی ویروس در ریه موش ها را بعد از آلودگی RSV بوسیله داخل بینی بدون ایجاد بیماری را می کاهد. این روش واکسیناسیون بدون سوزن می تواند برای جمعیت های لطمه ذیر مانند نوزادان، زنان حامله و افراد مسن مناسب باشد.


1400/05/04
20:57:53
5.0 / 5
224
تگهای خبر: تولید , سیستم , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته