معاون بنیاد بركت:

ایجاد 11 هزار شغل تا آخر سال در استان تهران

ایجاد 11 هزار شغل تا آخر سال در استان تهران به گزارش مداربسته معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام(ره) اظهار داشت: این بنیاد ایجاد 11 هزار شغل تا اختتام امسال در استان تهران را در دستور کار خود دارد.


به گزارش بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، مرتضی نیازی اضافه کرد: راه اندازی سه هزار و ۵۳۰ طرح اشتغال زایی اجتماع محور در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان تهران سال جاری در دستور کار داریم که ایجاد نزدیک به ۱۱ هزار فرصت شغلی را در این مناطق به دنبال خواهد داشت.
وی عنوان کرد: از این تعداد تا به امروز ۵۰۰ طرح در استان تهران به بهره برداری رسیده که سبب فراهم آمدن فرصت های کسب و کار برای هزار و ۵۰۰ متقاضی شده است.
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت درباره مناطق زیر پوشش فعالیتهای اشتغال زایی بنیاد برکت در استان تهران هم توضیح داد: ۱۱۵ روستا و تمامی شهرستان های استان به غیر از لواسانات زیر چتر اشتغال زایی بنیاد قرار دارند.
نیازی افزود: این بنیاد جهت راه اندازی سه هزار و ۵۳۰ طرح اشتغال زایی هدف گذاری شده در استان تهران، چهار هزار و ۸۰۰ میلیاردریال اعتبار در نظر گرفته است.
وی درمورد فعالیتهای گذشته بنیاد برکت در استان تهران در حوزه اشتغال زایی هم اظهار داشت: بنیاد تا آخر سال ۹۹ مبادرت به راه اندازی بیشتر از ۲ هزار و ۷۰۰ طرح اشتغال زایی اجتماع محور در مناطق محروم استان کرده که سبب ایجاد فرصت های شغلی برای بیشتر از هشت هزار نفر شده است.
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت از فعالیت ۲۴ مجری و تسهیل گر این بنیاد در استان تهران اطلاع داد و اضافه کرد: بیشتر مشاغل بوجود آمده و در دست راه اندازی در استان به رسته های کارگاه های فنی، مشاغل خدماتی، تولیدی پوشاک و دانش بنیان متعلق می باشد.
نیازی تصریح کرد: بنیاد برکت امسال راه اندازی ۷۰ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور جدید منجر به ایجاد ۲۱۰ هزار فرصت شغلی را در مناطق محروم و روستایی کشور در دستور کار دارد.
وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت تا به امروز ۱۱۵ هزار طرح اجتماع محور را در مناطق محروم راه اندازی کرده که اشتغال زایی برای ۳۴۵ هزار نفر را به دنبال داشته است.
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت در تشریح مناطق زیر پوشش فعالیتهای اشتغال زایی این بنیاد در سرتاسر کشور تصریح کرد: تعداد روستاهای زیر پوشش فعالیتهای اشتغال زایی بنیاد برکت از ۷ هزار و ۵۷۵ روستا در سال ۹۹ به ۸ هزار روستا امسال رسیده است.
نیازی اظهار داشت: همینطور این بنیاد پیش از این در ۲۷۶ شهرستان از ۳۱ استان کشور در زمینه ایجاد فرصت های کسب و کار فعال بود که این تعداد امسال به ۴۰۰ شهرستان رسیده است.
وی به فعالیت بیشتر از ۸۰۰ تسهیل گر بنیاد برکت در مناطق محروم اشاره نمود و اظهار داشت: این بنیاد در سال جدید بر ایجاد اشتغال برای اقشار خاص همچون کولبران، سوخت بران، زنان سرپرست خانوار و خانواده های زندانیان و دارای معلول تاکید ویژه دارد.
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت خاطرنشان کرد: فعالیتهای اشتغال زایی بنیاد برکت در مناطق محروم سبب ایجاد ۱۰۰ روستای بدون بیکار شده است که این تعداد تا آخر سال جاری به هزار روستا می رسد.
به گزارش مداربسته به نقل از خبرگزاری ایرنا، بنیاد برکت بر مبنای منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست های ابلاغی از جانب ستاد اجرایی فرمان امام، ایجاد فرصت های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق بعنوان اولویت اصلی در راس برنامه ها و فعالیتهای خود قرار داده است.


منبع:

1400/05/20
00:58:16
5.0 / 5
350
تگهای خبر: تولید , خدمات , دانش بنیان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته