در گزارش مداربسته اعلام شد؛

مقایسه کارایی واکسن کووپارس با سینوفارم و آسترازنکا

مقایسه کارایی واکسن کووپارس با سینوفارم و آسترازنکا سخنگوی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اعلان اینکه فاز سوم این واکسن از هفته آتی شروع می شود اظهار داشت: در فاز سوم این واکسن را با واکسن های خارجی همچون سینوفارم مقایسه می نماییم.دکتر محمدحسین فلاح مهرآبادی به خبرنگار مهر درباب واکسن مقابل کرونای «کووپارس» اظهار نمود: هم اکنون فاز دوم به پایان رسیده و نتایج به سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت ارسال شده است.
سخنگوی مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اعلان اینکه حالا منتظر گرفتن مجوز از کمیته اخلاق برای شروع فاز سوم تست انسانی واکسن «کووپارس» هستیم، اظهار داشت: هفته گذشته پروتکلهای واکسن تأیید شده و باتوجه به تعطیلی ها هفته آتی کمیته اخلاق تشکیل شده تا مجوز این واکسن صادر شود.
به گفته فلاح مهر آبادی، به احتمال زیاد، پس از صدور تاییدیه در هفته آتی، فاز سوم کارآزمایی بالینی این واکسن را با ۴۲ هزار داوطلب شروع خواهیم کرد.
وی با اعلان اینکه هم اکنون ۸ هزار نفر ثبت نام کرده اند و داوطلب شده اند، اظهار داشت: اگر پروسه داوطلب گیری در این فرآیند با مشکلی مواجه نشود، فاز سوم طی دو ماه تمام می شود.
وی با اشاره به شرایط سنی داوطلب شدن در فاز سوم واکسن کووپارس اظهار داشت: از ۱۸ سال به بالا می توانند در این تست بالینی شرکت نمایند اما نباید سابقه ابتلاء به کرونا داشته باشند.
سخنگوی مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی اشاره کرد: در تست های بالینی بی ضرری، ایمنی زایی و کارایی واکسن ارزیابی می شود؛ در فاز اول بالینی، بی ضرری، در فاز دوم بی ضرری همراه با اثربخشی و در فاز سوم کارایی و بی ضرری واکسن مورد بررسی قرار می گیرد.
وی افزود: بر این اساس با توجه به این که در فاز سوم هستیم کارایی این واکسن بررسی خواهد شد و مقرر است دو گروه در این فرآیند مورد بررسی قرار بگیرند.
وی با اعلان اینکه بررسی واکسن نیز از دو روش امکان پذیر است، بیان کرد: در تست های بالینی به طور معمول دو گروه با یگدیگر مقایسه می شوند؛ یک گروه به طور معمول پلاسبو و یک گروه واکسن را دریافت می کنند.
فلاح مهر آبادی عنوان کرد: حالا در مرحله ای هستیم که بیشتر گروههای سنی و شغلی واکسن دریافت کرده اند و نمی توان در این شرایط ۶ ماه داوطلبین را با پلاسبو در مطالعه وارد کرد و منتظر ماند.
وی افزود: از ین جهت، یک گروه واکسن کووپارس و گروه دیگری واکسن سینوفارم یا استرازنکا را دریافت می کنند.
وی عنوان کرد: ما در کمیته اخلاق و سازمان غذا و دارو به این نتیجه رسیدیم که کارایی واکسن کووپارس را با واکسن هایی که تاییدیه از سازمان بهداشت جهانی دارد مقایسه نماییم.

1400/05/24
13:38:21
5.0 / 5
257
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته