رییس اداره انتقال فناوری شهرك علمی اصفهان:

صادرات 37 میلیون دلاری خدمات و محصولات دانش بنیان شهرک تحقیقاتی اصفهان

صادرات 37 میلیون دلاری خدمات و محصولات دانش بنیان شهرک تحقیقاتی اصفهان به گزارش مداربسته رئیس اداره انتقال فناوری شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان اظهار داشت: شرکت های مستقر در این شهرک تا حالا 37 میلیون دلار صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان داشته اند.


به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموئزش ایرنا، مجید محمدی در سلسله نشست های یکشنبه های صادراتی آنلاین صندوق نوآوری و شکوفایی با موضوع نشست تجاری ایران-عمان اضافه کرد: ایجاد و تقویت شرکت های فناور و دانش بنیان برای رفع نیازهای جامعه و افزایش ثروت بوسیله ارتقا فرهنگ نوآوری و کارآفرینی نقش پارک های علم و فناوری است.
وی بیان کرد: در این راستا شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان "ایجاد شرایط لازم و تامین خدمات و حمایت های مورد نیاز برای شکل گیری و رشد کسب و کارهای دانش بنیان"، "اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی و جلوگیری ازمهاجرت نخبگان"، "تولید ثروت از علم و تجاری سازی دستاوردهای علمی" و "مشارکت و ایفای نقش در توسعه منطقه ای و رسیدن به اقتصاد دانش بنیان" را بعنوان ماموریت های خود تعریف کرده است.
محمدی گفت: تعداد هسته های فناور مستقر در این شهرک ۹۷ واحد و تعداد شرکت های فناور نوپا ۲۰۳ شرکت است. علاوه بر آن ۲۸۲ شرکت فناور رشد یافته در این شهرک مستقر هستند که کل واحدهای مستقر هم اکنون بیش از ۵۸۲ شرکت شده است.
وی میزان موفقیت ۵۸۲ هسته و شرکت فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را ۷۵ درصد بیان کرد و اظهار داشت: برمبنای ارزیابی های صورت گرفته میزان گردش مالی شرکت های مستقر بیش از ۳۶۵۲ میلیارد تومان است، میزان فروش محصولات و خدمات این شهرک ۱۷۵۸ میلیارد تومان و حجم قرار دادهای پژوهشی و فناوری ما ۸۱۷ میلیارد تومان برآورد شده است.
محمدی افزود: تعداد محصولات تجاری سازی شده این شهرک ۱۶۲۰ محصول است و شرکت های مستقر در این شهرک تا حالا ۳۷ میلیون دلار صادرات خدمات و محصولات داشته اند.
رییس اداره انتقال فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اعلان اینکه اجرای طرح های مشارکتی از سال ۹۷ در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: در سال قبل ۱۱ پروژه مشترک با حجم ۹۱ میلیارد تومان اجرائی شده است. این تعداد در سال ۹۸ تعداد ۶ پروژه و در سال ۹۷ تعداد ۲ طرح بوده است.

تولید محصولات کرونائی در شهرک اصفهان
این مسوول با اشاره به نقش آفرینی این شرکت در حوزه تامین نیازهای کرونائی کشور، اضافه کرد: تولید روزانه ۵۲ هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده، ۱۹ هزار ماسک نانو، ۱۵۰ هزار ماسک سه لایه و ۷۲ دستگاه و تجهیز از دستاوردهای شرکت های مستقر در این شهرک است.
وی اظهار داشت: علاوه بر آن ۱۰ شرکت در حوزه تولید مواد ضد عفونی کننده، چهار شرکت در حوزه تولید دستگاه های ضد عفونی کننده، یک شرکت در حوزه تولید دوربین غیر تماسی تب سنج، چهار شرکت در حوزه تولید ماسک نانویی بیمارستانی و ۶ شرکت در حوزه تولید تجهیزات بیمارستانی و تنفسی فعال می باشند.

معرفی پتانسیل های صادراتی شرکت های دانش بنیان شهرک اصفهان
محمدی درباره وضعیت صادراتی محصولات این شهرک گفت: تجهیزات بهبود زخم، تخت های بیمارستانی، چراغ های جراحی، سیستم های تصویربرداری با اشعه ایکس، الکتروکاردیوگراف ۳ و ۶ کاناله و دستگاه فشار معکوس برای درمان زخم که از طرف شرکت های مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تولید شده است، همچون پتانسیل های صادراتی بشمار می رود.
وی تصریح کرد: ایمپلنت ها و پروتزهای پزشکی، مستربچ های افزودنی بر پایه PE و PP، سازگار کننده در کامپاندهای پلیمری، نانو افزودنی ها، چسب بین لایه ای، رنگ های خوراکی طبیعی، امولسیون های طعمی، امولسیفایر و پایدار کننده غذایی، سیروپ زعفران، طعم دهنده های غذایی با منشا طبیعی و روانکارهای صنعتی از دیگر پتانسیل های صادراتی این شهرک علمی و تحقیقاتی است.
سلسله نشست های یکشنبه های صادراتی آنلاین صندوق نوآوری و شکوفایی با موضوع نشست تجاری ایران-عمان امروز با حضور ۲۰ شرکت دانش بنیان بصورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی اجرا شد.


منبع:

1400/06/10
11:41:51
5.0 / 5
433
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته