معاون توسعه صندوق نوآوری:

پرداخت تسهیلات راه اندازی خط مونتاژ دانش بنیان ها در خارج کشور

پرداخت تسهیلات راه اندازی خط مونتاژ دانش بنیان ها در خارج کشور به گزارش مداربسته معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ازپرداخت تسهیلات جهت راه اندازی خط مونتاژ محصولات شرکتهای دانش بنیان در خارج از کشور اطلاع داد.


به گزارش مداربسته به نقل از ایرنا، سیاوش ملکی فر امروز در رویداد آنلاین یکشنبه صادراتی ایران و پاکستان که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و با حضور ۲۰ شرکت دانش بنیان و سرمایه گذاران و خریداران پاکستان برگزار شد، اضافه کرد: هم اکنون ۶ هزار و ۲۶۳ شرکت دانش بنیان در کشور داریم که این شرکت ها در حوزه های مختلف فناوری محصولات و خدمات پیشرفته ای را به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می کنند.
وی بیان نمود: در طول چند سال قبل تعداد قابل توجهی از شرکت ها به توانمندی خوبی دست پیدا کرده اند و به بازارهای بین المللی وارد شده اند و محصولات و خدمات خویش را در کشورهای دیگر بازاریابی و به فروش می رسانند.
ملکی فر افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی مطابق قانون دانش بنیان وظیفه پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان را دارد. آنهایی که به مرحله صادرات رسیده اند با ابزارهای تأمین مالی، تسهیلات و سرمایه گذاری کمک خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: شرکت هایی که به لحاظ صادراتی توانمند هستند، اما تابحال نتوانسته اند وارد حوزه صادرات شوند یا هنوز جای کار دارند، با سرویس هایی عموما از جنس توانمندسازی و شبکه سازی کمک نماییم که بتوانند شبکه صادراتی خویش را در خارج از کشور گسترش دهند و به مقاصد صادراتی خود و جمع شرکتهای صادراتی بپیوندند.
ملکی فر اضافه کرد: امروز یکشنبه صادراتی شانزدهم با تمرکز در حوزه سلامت با پاکستان است که هدف آن توسعه مراودات تجاری شرکتهای دانش بنیان با این کشور است.
وی درباره سرویسهای ارائه شده صندوق به شرکت ها برای صادرات عنوان کرد: در بخش توانمند سازی صادراتی سه دسته خدمت از قبیل آموزش و مشاوره صادراتی وجود دارد که شرکتهای دانش بنیان از یارانه آموزشی صندوق بهره مند می شوند.
ملکی فر تصریح کرد: در حوزه شبکه صادارتی صندوق به شرکتهای دانش بنیان یارانه و کمک بلاعوض برای حضور در نمایشگاه خارجی در چارچوب پاویون، حضور مستقل و هم حضور در نمایشگاه دایمی خارجی می دهد.
وی خاطرنشان کرد: در بخش تأمین مالی صادراتی هم به صورت تسهیلات و سرمایه گذاری با نرخ هایی پایین تر از نرخ های معمول صندوق کمک می نماییم تا شرکت ها خدمات و محصولات خویش را در کشورها به فروش برسانند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی بیان نمود: تسهیلات جدیدی که شرکت ها شاید کمتر با آنها آشنا باشند، تسهیلات راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور است که صندق در این حوزه هم برای توسعه صادرات شرکتهای دانش بنیان تسهیلاتی در نظر گرفته است.
ملکی فر درباره دستاوردهای ۱۵ رویداد یکشنبه های صادراتی عنوان کرد: صندوق تابحال به سراغ ۱۰ حوزه فناوری رفته است. شرکت ها در این رویدادها برای ورود به بازار و قوانین ۹ کشور و ۲ اتحادیه اوراسیا و اتحادیه اروپا آموزش داده شده اند.
وی افزود: در این رویدادها بیشتر از ۱۲۷۹ کاربر آنلاین از شرکتهای آنلاین و فناور و سایر بازیگران این اکوسیستم حضور داشته اند و حدود ۱۸۰ جلسه مذاکره اختصاصی بین شرکتهای دانش بنیان با بازرگانان و خریداران بلاقوه محصولات دانش بنیان و خدمات برگزار شده است.

پرچم صادرات در شرایط کرونایی بر زمین نماند
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: با اشاره به اینکه در شرایط کرونا که امکان سفر وجود ندارد سعی کردیم پرچم صادرات و ملاقات و مذارات را زمین نگذاریم و با ابزارهایی که در اختیار داریم ادامه دهیم.
وی در مورد حوزه استفاده از ابزارهای توانمندسازی صندوق اظهار داشت: در سال ۹۸ پاویونی از ۹ شرکت دانش بنیان در نمایشگاه سلامت برپا شد. همینطور بهمن سال ۹۹ هیات تجاری متشکل از ۱۲ کشور در جزیره کیش با شرکتهای دانش بنیان ملاقات کردند و تجار و بازرگانانی از پاکستان از شرکت ها بازدید کردند و بخش قابل توجهی از هزینه های آنرا صندوق نوآوری و شکوفایی پرداخت کرد.

پرداخت ۷۰ درصد حمایت بلاعوض برای حضور در چهار نمایشگاه پاکستان
وی با اشاره به اینکه در وبینار حوزه سلامت پاکستان امسال حضور داشتیم، اظهار داشت: علاوه بر این ها چهار نمایشگاه صنعت و ماشین آلات، انرژی تجدید پذیر، خودرو و حمل و نقل پاکستان یک جا در آبان ماه سالجاری در شهر کراچی برگزار می گردد و صندوق نوآوری از شرکتهای علاقه مند برای حضور مستقل در این نمایشگاه ها حمایت می کند.
ملکی فر خاطرنشان کرد: صندوق ۷۰ درصد هزینه ها از قبیل اجازه، غرفه و ساخت را به صورت بلاعوض پس از بازگشت از نمایشگاه پرداخت می کند.
وی عنوان کرد: لیست نمایشگاه های پاکستان در اختیار شرکت ها قرار داده شده است و اگر نمایشگاهی در لیست صندوق نباشد و شرکتی بخواهد در آن حضور یابد، باید اعلام کنند تا پس از بررسی به لیست نمایشگاه ها اضافه نماییم.

1400/06/17
23:48:00
5.0 / 5
237
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته