برگزاری وبینار تیم سازی ویژه استارتاپ های فرهنگی در قم

برگزاری وبینار تیم سازی ویژه استارتاپ های فرهنگی در قم وبینار تیم سازی و جذب همکار ویژه استارتاپ های فرهنگی به همت مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق دفتر تبلیغات اسلامی در قم برگزار گردید.


به گزارش دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام امین حقیقت نژاد فرمانده قرارگاه فرهنگی میثم تمار در این وبینار موفقیت کار تیمی و تشکیلاتی را در گرو عمل به آیه ۳۲ سوره زخرف دانست و اضافه کرد: ریشه کار تیمی و تشکیلاتی در چیست و چه زمان موفق می شوند؟ اگر به این آیه دقت نماییم، عمل می شود.
وی خاطرنشان کرد: هر انسانی که می خواهد یک تشکیلاتی را راه بیندازد و یک تیم قوی داشته باشد، باید به این سوال پاسخ دهد که تشکیلات من چه نیازی از مخاطبم را باید پاسخ دهد؟ برای جذب در تشکیلات یک سری موانع داریم که باید برطرف شود و این موانع بر مبنای نیازها تحمیل شده است؛ پس عامل حرکت انسان ها، نیاز است.
حقیقت نژاد، آرمان را نخستین مانع در راه اندازی یک تشکیلات دانست و عنوان کرد: ترسیم مطلوبیت، دور از دسترس فرامادی است که ارزش هزینه کردن دارد. ترسیم مطلوبیت یعنی آن اتفاق برای فرد مطلوب و خوشایند باشد.
وی به تبیین تفاوت آرمان و مأموریت پرداخت و خاطرنشان کرد: آرمان با مأموریت فرق دارد و به مأموریت جهت می دهد.
حقیقت نژاد با بیان اینکه انسان ها بر مبنای آرمان ها وارد تشکیلات می شوند، اضافه کرد: جذب زیرساختی، جذبی است که بر مبنای آرمان باشد؛ پس باید آرمان خیلی جذاب باشد. بنابراین برای تشکیل یک تشکیلات، آرمانش را درست نماییم.
وی خاطرنشان کرد: آرمان چند خصوصیت را داراست: ترسیم داشته باشد، مطلوب باشد، در دسترس باشد و فرامادی باشد.
فرمانده قرارگاه فرهنگی میثم تمار، معنویت را از مهم ترین راه ها در کار تشکیلاتی عنوان نمود و خاطرنشان کرد: در مقابل کسانی که آرمان را قبول دارند ولی می گویند دست نیافتنی است، باید مراقب باشید که شما را نا امید نکنند و برای این مدل انسان ها هدف کوتاه و کوچک را ترسیم نماییم.
وبینار آموزشی «شبکه سازی حرفه ای ویژه مدیران استارتاپ های فرهنگی»

همچنین وبینار آموزشی «شبکه سازی حرفه ای ویژه مدیران استارتاپ های فرهنگی» هم به همت مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق برگزار شد.
عضو شورای اسلامی شهر قم در وبینار آموزشی شبکه سازی حرفه ای ویژه مدیران استارتاپ های فرهنگی اظهار داشت: در تحقیقی که در سازمان ملل در سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ انجام گرفت، از ۵۰۰ مدیرعامل پرسیدند که پنج مهارت برتر نرم که یک مدیر نیاز دارد، چیست؟ که پاسخ ها عبارت از مهارت خلاقیت، مهارت نفوذ و اغنای مخاطب، مهارت ارتباطی و شبکه سازی، مدیریت تعارض و مدیریت زمان بودند.
مصطفی مولایی، هدفگذاری را نخستین رکن در شبکه سازی دانست و خاطرنشان کرد: شبکه سازی هنر به کارگیری است؛ هدف از شبکه سازی تأثیرگذاری اجتماعی می باشد.
وی اضافه کرد: شبکه سازی ۱۵رکن دارد که عبارتند از: تحقیقات، ساختاربندی و سازماندهی، عضوگیری، توانمندسازی، تأمین منابع، محتواسازی، عرضه خدمات، ابزار ارتباطی، برقراری ارتباط، مشارکت گیری، مباحث رفتاری، شباهت ها، تبلیغات، سنجش و ارزیابی، تثبیت و توسعه اقدامات.
ملایی ضمن اشاره به الزامات کارهای شبکه ای خاطرنشان کرد: مدیریت متمرکز، وحدت و انسجام، نظم، روحیه کار جهادی و گذشت، توکل به خدا، داشتن هدف، برنامه ریزی، ضابطه و قانون داشتن، بهره گیری از جوانان، مردمی بودن، انعطاف پذیری، بروزرسانی، الزامات کارهای شبکه ای به حساب می آید.
وی در انتها عنوان کرد: آفات کارهای شبکه ای مشتمل بر تحجر و خشک بودن، فرسودگی، انشقاق و تفرقه یا اختلاف سلیقه یا اصطکاک، موازی کاری، گم کردن هدف، راحت طلبی و ندیدن حقیقت ها است.
علاقه مندان می توانند با دانلود اپلیکیشن مدرسه فناوری فانوس از راه لینک https: //noavari.dte.ir/fanoos/ و نصب این اپلیکیشن، به “متن کامل وبینار مذکور” دسترسی پیدا کنند.
لازم به ذکر است، وبینارهای مدرسه فناوری فانوس برای ارتقاء یادگیری و توسعه توان تیم های نوپا در اکوسیستم فناوری های فرهنگی به صورت هفتگی در یک مبحث خاص و مورد نیاز اکوسیستم برگزار می شود./


منبع:

1400/06/24
20:49:40
5.0 / 5
373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته