تولید ساعت فرمان روشنایی گامی به سمت کاهش مصرف برق

تولید ساعت فرمان روشنایی گامی به سمت کاهش مصرف برق به گزارش مداربسته ساعت فرمان روشنایی مشابه نمونه خارجی در یک شرکت دانش بنیان ایرانی تولید شد که این محصول، یک سوم نمونه خارجی قیمت دارد و نقش به سزایی می تواند در کاهش مصرف برق ایفا کند.


به گزارش مداربسته به نقل از خبرگزاری ایرنا از معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری، این دستگاه می تواند روشنایی معابر را با استفاده از فناوری نوین، در زمانی دقیق کنترل و در کاهش مصرف برق نقشی مهم ایفا کند.
عباس یزدان مدیرعامل این شرکت دانش بنیان که این محصول را تولید کرده است، توضیح داد: محصولات گوناگونی این روزها در این مجموعه دانش بنیان ساخته شده که یکی از آنها ساعت فرمان روشنایی معابر است.
وی اضافه کرد: آن چه که در گذشته در داخل کشور ساخته شده، یک نمونه ابتدایی فرمان روشنایی است و یک سیستم سنتی بدون تنظیمات و نمایشگر است، اما آن چه که امروز تولید کرده ایم، یک محصول کاملا مشابه نمونه خارجی است که یک سوم آن قیمت دارد. محصول ساخته شده در مجموعه ما قابلیت تنظیم لحظه ای دارد و مجهز به نمایشگر است.
تولید این محصول در مرحله ابتدایی منجر به اشتغال مستقیم برای سه نفر شد و به صورت غیرمستقیم هم می تواند به ایجاد ده ها شغل بینجامد. این دستگاه به دلیل اینکه قیمت تمام شده آن نسبت به نمونه های خارجی ارزانتر است، قابلیت صادرات هم دارد.
در گذشته از دستگاههای فوتوسل در روشنایی معابر استفاده می شد که بر مبنای روشنایی محیط عمل می کرد، اما دستگاهی که امروز این شرکت دانش بنیان تولید کرده است، طول و عرض جغرافیایی را دریافت می کند و زمان طلوع و غروب خورشید را محاسبه و بر طبق این محاسبات، روشنایی معابر را به صورت خودکار تنظیم می کند.
مصرف بهینه برق و صرفه جویی در هزینه ها همچون مزیت های دستگاه ساخته شده در این شرکت دانش بنیان است.
تمامی ادارات و شرکت ها می توانند از این دستگاه استفاده کنند تا مصرف برق خویش را کاهش دهند، اما شرکت توزیع نیروی برق مشتری اصلی این محصول است.
یزدان درباره مشکلات تولید در شرکتهای دانش بنیان اظهار داشت: این شرکت ها امروز احتیاج به حمایت دارند و مقوله سرمایه در گردش یکی از معضلات جدی آنها است. زمانی که این دستگاه در مجموعه ما تولید می شود، شاید ۶ ماه زمان نیاز باشد تا مطالبات مان پرداخت گردد و در این زمان شرکت احتیاج به سرمایه ای دارد تا بتواند چرخه تولید خویش را حفظ کند، اما در این حوزه خلل وجود دارد و منابع مالی به اندازه کافی نیست.
وی اضافه کرد: نیاز داریم در مورد بیمه و دارایی، ارگان های در رابطه با شرکتهای دانش بنیان همکاری داشته باشند و تسهیلاتی برای ما در نظر گیرند. امروز مشکل اساسی نبود سرمایه برای تولید انبوه فرمان روشنایی است و همین مساله سبب می شود تا کار برای شرکت دانش بنیانی نظیر ما سخت شود.منبع:

1400/06/25
14:46:00
5.0 / 5
222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته