تفاهمنامه پشتیبانی از بومی سازی اقلام راهبردی و تحریمی پتروشیمی به امضا رسید

تفاهمنامه پشتیبانی از بومی سازی اقلام راهبردی و تحریمی پتروشیمی به امضا رسید به گزارش مداربسته تفاهمنامه پشتیبانی از بومی سازی اقلام راهبردی و تحریمی صنعت پتروشیمی با هدف خودکفایی این صنعت توسط پارک فناوری پردیس و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران به امضا رسید.


به گزارش مداربسته به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس در آئین امضاء این تفاهم نامه که باحضور بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران همراه بود، اظهار داشت: این اتفاق مهم سرآغاز جدیدی برای حوزه دانش بنیان و پتروشیمی کشور خواهد بود.
وی ضمن اشاره به راه اندازی بیشتر از ۶ هزار شرکت دانش بنیان در کشور اظهار داشت: صنعت پتروشیمی دارای بازار بزرگی در کشور است که شناسایی این ظرفیت نیازمند یک ساز و کار مناسب می باشد که راه اندازی فن بازار تخصصی صنعت پتروشیمی می تواند در این حوزه کمک نماید.
صفاری نیا افزود: معرفی و اطلاع رسانی ظرفیت های موجود نیازمند یک زیرساخت مهم در صنعت پتروشیمی است که این فن بازار می تواند محرک آن باشد.
وی ضمن اشاره به اینکه، از امروز ظرفیت شرکتهای دانش بنیان در صنعت پتروشیمی دارای یک پایگاه مهم برای عرضه دستاوردهای خود خواهند داشت، اضافه کرد: به عنوان مثال ۵۲ بروکر فعال بخش خصوصی می توانند ظرفیت های مختلف استان ها را به فن بازار پتروشیمی کشور متصل کنند.
رییس پارک فناوری پردیس خاطرنشان کرد: در مدت اخیر، بیشتر از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان برای حضور و کمک به این فن بازار اعلام آمادگی کرده اند.
وی اظهارامیدواری کرد با شکل گیری هرچه بیشتر و بهتر این تعامل و انعقاد قراردادهای پژوهشی به پیشرفت صنعت پتروشیمی کشور کمک گردد.
به گفته صفاری نیا، احصا نیاز و تقاضاهای فناورانه شرکت ها و مجتمع های پتروشیمی، رصد شرکتهای توانمند در رفع نیازهای فناورانه، ارزیابی فنّی و کسب و کار شرکتهای شناسایی شده، پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان جهت تأمین تضامین قراردادهای بومی سازی فناوری و کمک به تأمین مالی در جریان اجرای قرارداد و پروژه ها، همچون مهم ترین کارکردهای این فن بازار تخصصی خواهد بود.ظرفیت شرکتهای دانش بنیان موتور محرک پیشرفت صنعت پتروشیمی
مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی هم در این مراسم در سخنانی اظهارکرد: استفاده از ظرفیت های شرکتهای دانش بنیان جهت کمک به پیشرفت صنایع پتروشیمی بخصوص در زمان تحریم بسیار موثر است.
امیر وکیل زاده اضافه کرد: ما از سال قبل در شرکت ملی صنایع پتروشیمی با ایجاد دفتر توسعه کسب و کار به دنبال ایجاد شبکه فن بازار در حوزه صنایع پتروشیمی بوده ایم.
وی افزود: ایجاد بستر مناسب در این عرصه نیازمند توسعه زمینه های همکاری و تعاملات نزدیک ارکان های بازار فناوری کشور، اطلاع رسانی، تبادل اخبار در ارتباط با دستاوردهای علمی و فناوری، ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا فناوری است.
مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: در همین راستا امروز قرارداد ایجاد شبکه فن بازار تخصصی پتروشیمی با حمایت پارک فناوری پردیس منعقد شد که یکی از وظایف مهم آن خودکفایی در زمینه های مختلف صنایع پتروشیمی است.
وی افزود ظرفیت های پارک فناوری پردیس از قبیل ارتباط با فن بازارهای مختلف کشور، وجود مرکز رشد و ارتباط موثر با معاونت فناوری ریاست جمهوری و ارتباط با صندوق نوآوری و شکوفایی، کمک شایانی به موفقیت این فن بازار خواهد داشت. این امر مهم در نهایت به توسعه دانش بنیان صنعت پتروشیمی منجر خواهد شد.
مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار داشت: کمک به انعقاد قراردادهای بومی سازی فناوری در صنعت پتروشیمی از راه خود یا شرکتهای وابسته، بهره برداری هرچه بیشتر از توان شرکتهای دانش بنیان و فناور داخلی، معرفی محصولات بومی سازی شده به کلیه شرکتهای پتروشیمی به منظور استفاده و بهره برداری حداکثری از آنها و پشتیبانی از اجرای پروژه های جریان سازی و شبکه سازی فناوری و نوآوری در صنعت پتروشیمی همچون مهم ترین اهداف ما از طریق اندازی این فن بازار تخصصی است.
بر اساس اعلام پارک فناوری پردیس، این مجموعه در ۸ ماه گذشته فعالیتهای مختلفی در حوزه صنعت پتروشیمی داشته است.
از جمله این فعالیت ها میتوان به «تعامل با ۳۰ پتروشیمی درحال بهره برداری در کشور در منطقه ماهشهر و عسلویه»، «رصد بیشتر از ۳۰۰ تقاضای فناورانه»، «برگزاری جلسات با بیشتر از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان برای نیازهای فناورانه پتروشیمی» و «تعریف بیشتر از ۳۰ پروژه ساخت داخل با پتروشیمی ها» اشاره نمود.


منبع:

1400/07/07
10:08:17
5.0 / 5
457
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته